UEFA LIGA ŠAMPIONA: Rezime trećeg dana elitne runde! (VIDEO)

Barselona - Rekord Bielsko - Biala detalj sa utakmice Printscreen/ Youtube.com Barselona - Rekord Bielsko - Biala detalj sa utakmice

Trećeg dana takmičenja na turnirima elitne runde UEFA Lige šampiona igrani su mečevi u grupama B i C.

O porazima predstavnika Srbije i Hrvatske, Ekonomca i Novog Vrijemena, smo već pisali i više informacija možete pronaći na sledećim linkovima:

PORAZ I U DRUGOM MEČU: JUGRA BOLJA OD EKONOMCA U 'BLAUGRANI'! (VIDEO)

FUTSAL LIGA PRVAKA: SPORTING PREJAK ZA NOVO VRIJEME APFEL! (VIDEO)

U grupi B, u kojoj se pored Ekonomca i Jugre nalaze i domaćin Barselona i poljski šampion Rekord Bielsko - Biala, viđen je fenomenalan meč u kom su Poljaci tokom čitavih 40 minuta parirali moćnoj Barseloni! Odlična igra u odbrani i maestralna partija golmana Navrata, dugo su držali goste u igri, a iz jednog kontra napada oni su uspeli i da povedu preko Aleksa Viane u 17. minutu! Nije se dugo čekalo na odgovor Barse, pa je Eskerdinja svega 42 sekunde kasnije posle kornera iskoristio nepažnju odbrane poljske ekipe i pogodio za 1:1. Tim rezultatom se otišlo na odmor, a na gol u drugom poluvremenu čekalo se osam minuta, kada je minijatura Feraa bila dovoljna da Barselona povede. Pokušali su Poljaci u završnici sa pet igrača u polju da izjednače, ali im se takva igra 'obila o glavu' jer je praznu mrežu iz neposredne blizine pogodio Adolfo na isteku 39. minuta. Na kraju, pobeda Barse 3:1 u veoma dramatičnom meču čije detalje možete videti na sledećem linku:

BARSELONA - REKORD BIELSKO - BIALA 3:1

Grupa C donela je manje uzbuđenja jer je Benfika opravdala ulogu favorita protiv ruskog Sibirijaka, možda čak i lakše nego što se to očekivalo. Lisabonski tim je u vođstvo doveo Bruno Koeljo posle asistencije Robinja iz kornera u 8. minutu, a Robinjo je četiri minuta kasnije duplirao prednost. Nadu da mogu do boda Rusima je vratio golman Nikolaj Balašov golom u 23. minutu, ali je na početku 25. minuta Bruno Koeljo iskoristio loš pas igrača Sibirijaka u trenutku kada su napadali sa pet futsalera u polju i na sjajan način pogodio nebranjenu mrežu. Pobedu je Portugalcima osigurao Čaguinja u 29. minutu, a čast Sibirijaka donekle je spasio Pokotilo u 38. minutu. Na kraju 4:2 za Benfiku koja će u velikom derbiju protiv Sportinga odlučiti o putniku na F4 turnir. Detalje sa ovog meča možete pogledati na sledećem linku:

BENFIKA - SIBIRIJAK 4:2

Za kraj, pogledajte kako trenutno izgleda stanje na tabelama svih grupa elitne runde Lige šampiona: