UEFA LIGA ŠAMPIONA: Rezime drugog dana elitne runde! (VIDEO)

Detalj sa meča Sporting - Sibirijak Printscreen/ Youtube.com Detalj sa meča Sporting - Sibirijak

Drugog dana takmičenja elitne runde UEFA Lige šampiona igrani su mečevi u svim grupama.

Kada pogledamo rezultate, iznenađenja ponovo nije bilo i favoriti su rutinski odradili svoj deo posla. Da krenemo od samog početka...

GRUPA A, LITVANIJA:

U Litvaniji nije bilo iznenađenja, ali je bilo uzbuđenja! Kakav su samo meč odigrali belgijski Hale Goik i prvak Evrope Inter Movistar! Prvi deo igre u potpunosti je pripao Špancima koji su vodili 2:0 golovima Gadeije u 3. i Pole u 13. minutu. Kada je na startu drugog dela igre Rikardinjo pogodio za 3:0 delovalo je da se Belgijancima sprema rezultatska katastrofa. Tada Hale Goik stiže do igre, i sa dva pogotka Alesandra Patiasa u 27. i 30. minutu stiže do 3:2. Imao je šampion Belgije nekoliko prilika da izjednači, ali su Hesus Herero i sreća čuvali Špance! Kada je Gadeija na startu 39. minuta, posle minijature Rikardinja, vratio dva gola prednosti Interu, delovalo je da je ovaj meč završen. Ipak, borbeni Belgijanci stižu do gola 43 sekunde pre kraja, a pola minuta posle toga Rikardinjo dobija drugi žuti karton zbog igranja rukom, što je ujedno bio i peti faul za Špance! Pokušali su Belgijanci igrom sa golmanom u polju da napadnu Inter u poslednjih 15 sekundi i u samom finišu su mogli do dobre prilike, ali je uklizavanjem na ivici faula jedan od igrača Intera sprečio pogodak i prvak Evrope je stigao do trijumfa! Detalje sa ovog meča možete pogledati na sledećem linku:

HALE GOIK - INTER MOVISTAR 3:4

Drugi meč ove grupe odigrali su litvanski Vitis i Dobovec. Domaća ekipa, predvođena mnogobrojnim Brazilcima, upisala je još jedan poraz, a strelci za prvaka Slovenije na ovom susretu bili su Fetić u 3. i Mordej u 22. minutu. Počasni pogodak za Litvance delo je Sandrinja 39 sekundi pre kraja meča. Detalje sa ove utakmice možete pronaći na sledećem linku:

GRUPA B, ŠPANIJA:

O porazu Ekonomca od jake Barselone već smo pisali i više informacija možete pronaći na sledećem linku:

PORAZ NA STARTU: BARSELONA BOLJA OD EKONOMCA! (VIDEO)

U prvom meču odigranom u okviru ove grupe, ruska Jugra savladala je Rekord Bielsko - Bialu sa 4:3. Golove za Ruse postigli su Liskov u 5. i 8. , Šajahmetov u 22. i Čiškala u 34. minutu, dok je het trik za poljsku ekipu dao Kubik, golovima u 10. , 37. i 40. minutu. Detalje sa ovog meča možete pronaći na sledećem linku:

GRUPA C, PORTUGAL:

Benfika i Sporting zabeležili su očekivane pobede pred svojim navijačima. O porazu hrvatskog prvaka već smo pisali, a sve vezano za taj meč možete pronaći na sledećem linku:

Drugi meč dana odigrali su Sporting i Sibirijak, a Portugalci su opravdali ulogu favorita i golovima Kardinala u 7. , Dea u 16. i Dieginja u 21. i 30. minutu savladali su Ruse sa 4:0. Detalje sa tog meča možete pogedati na sledećem linku:

Tabela grupe C trenutno izgleda ovako:

SL Benfica 1 1 0 0 5 0 5 3
Sporting Clube de Portugal 1 1 0 0 4 0 4 3
Sibiryak 1 0 0 1 0 4 -4 0
Novo Vrijeme 1 0 0 1 0 5 -5 0

GRUPA D, ČEŠKA:

Kairat Almati nastavio je svoj put ka završnom turniru. Kazahstanci su pregazili prvaka Belorusije Lidu sa 7:2 i tako još jednom potvrdili da su najkvalitetnija ekipa ove grupe. Poker golova za Kairat postigao je Edson Gomeš Dos Santos i to u 3. , 4. , 22. i 32. minutu a u strelce su se još upisali i Tajebi u 8. , Tajnan u 36. i Tursagulov u 37. minutu, dok su za Beloruse pogađali Voronjin u 11. i Zigalko u 23. Detalje sa ovog meča možete pogledati na sledećem linku:

LIDA - KAIRAT 2:7

U drugom meču ove grupe italijanska Peskara savladala je domaćina, Era Pak Hrudim, rezultatom 0:3. Ponovo su Italijani pokazali da su majstori za sam start meča i posle gola koji su Kairatu postigli posle svega 8 sekundi, uspeli su da savladaju golmana češke ekipe posle 24 sekunde utakmice, a strelac je bio Muriljo. Ipak, za razliku od susreta sa Kairatom, na ovom meču Mamarela je bio na nivou i Italijani su zadržali 'nulu', a postigli su uz to još dva gola za ubedljivih 0:3. Mrežu Litvinenka zatresli su Bertoni u 18. i Slovaček koji je autogol postigao u 26. minutu. Detalje sa ovog susreta možete pogledati na sledećem linku:

ERA PAK HRUDIM - PESKARA 0:3