SLAVLJE KRAGUJEVČANA I INTER MOVISTARA: Ekonomac bolji od Ukrajinaca, Španci savladali Čehe! (VIDEO)

Ekonomac - Herson detalj sa utakmice Instagram.com/ kmf ekonomac Ekonomac - Herson detalj sa utakmice

Futsaleri Ekonomca savladali su ukrajinskog šampiona Herson u drugom kolu turnira Glavne runde UEFA Lige šampiona.

Konačan rezultat bio je 3:2 za izabranike Predraga Rajića koji su na fenomenalan način otvorili utakmicu i posle dva minuta igre imali su dva gola prednosti. U vođstvo je Kragujevčane doveo Rajčević, projektilom koji je umalo pocepao mrežu golmana Cipuna, dok je na 2:0 povisio Rnić posle jedne minijature i fenomenalnog driblinga. Početkom drugog dela igre najbolji igrač gostiju Roninjo smanjio je na 2:1, ali je, na ovom turniru sjajni, Matijević iskoristio asistenciju Perića i matirao Cipuna u situaciji 1 na 1 i tako vratio Ekonomcu dva gola prednosti. Uspeo je Bilocerkivec u 31. minutu da smanji na 3:2, pokušali su opasni Ukrajinci da stignu do izjednačenja, ali su Kragujevčani izdržali i obezbedili jako važna tri boda. Da bi se sigurno plasirao u narednu fazu takmičenja, Ekonomcu će biti potreban bod protiv prvaka Evrope Inter Movistara koji je sa 2:1 savladao češki Era Pak Hrudim. Strelci za Špance na ovom meču bili su Umberto u 12. i Širaiši u 33. minutu, dok je jedini strelac za Hrudim bio Bagatini iz kaznenog udarca sa 10 metara u 16. minutu. Ekonomac može do Elitne runde i u slučaju poraza od Intera ukoliko Era Pak Hrudim ostane neporažen u meču protiv Hersona. Tabela posle dve odigrane utakmice izgleda ovako:

1. Inter Movistar 6 bodova 5:1 gol razlika

2. Era Pak Hrudim 3 boda 7:5 gol razlika

3. Ekonomac 3 boda 6:8 gol razlika

4. Herson 0 bodova 2:6 gol razlika

Za kraj, na sledećim linkovima možete pogledati golove sa utakmica Ekonomac - Herson i Inter Movistar - Era Pak Hrudim:

GOLOVI SA UTAKMICE EKONOMAC - HERSON 3:2

GOLOVI SA UTAKMICE INTER MOVISTAR - ERA PAK HRUDIM 2:1