ŠOK U 'JEZERU'! Česi potopili Ekonomac! (VIDEO)

Futsaleri Era Pak Hrudima posle meča protiv Ekonomca Printscreen/ Ipsportmedia Futsaleri Era Pak Hrudima posle meča protiv Ekonomca

Veliko iznenađenje u kragujevačkoj hali 'Jezero'!

Futsaleri Era Pak Hrudima savladali su Ekonomac u prvom meču turnira Glavne runde UEFA futsal Lige šampiona rezultatom 3:6. Strelci za češku ekipu bili su tri puta Felipe i po jednom Everton, Drozd i Maks, dok su za Kragujevčane pogađali Matijević, Tales i Igor.

Šokantno prvo poluvreme u dvorani 'Jezero'. Kao da su u grču ušli u meč futsaleri Ekonomca i nisu uspeli da nametnu svoj ritam igre. Česi su se fenomenalno branili i bili su opasniji rival, pa je tako jedan kontra napad u gol pretvorio Felipe na isteku trećeg minuta igre. Mogao je Era Pak Hrudim i do drugog gola, ali je Momčilović reagovao fenomenalno u nekoliko navrata. Pokušao je Predrag Rajić sa pet igrača u polju da iznenadi Čehe u ranoj fazi utakmice, ali osim dva pokušaja Talesa sa distance većih opasnosti po gol sigurnog Litvinenka nije bilo. I onda, jedna greška futsalera Ekonomca, lopta stiže do Felipea koji kažnjava na surov način, pogađa nebranjenu mrežu Kragujevčana sa svoje polovine za 0:2 u 19. minutu. Da situacija bude gora, Ekonomac je ostao i bez Nemanje Momčilovića koji je zakasnio sa istrčavanjem, napravio prekršaj na svojih devet metara i tako zaradio isključenje. Do odlaska na odmor ostalo je 14 sekundi, Ekonomac se odbranio, ali je i u nastavak meča ušao sa igračem manje na terenu.

Uspeo je Ekonomac da se odbrani sa igračem manje na startu drugog dela igre i Kragujevčanima je ostalo nešto više od 18 minuta da preokrenu rezultat. Krenuli su sa napadima, ali su Česi nastavili da prete iz kontri, Antonić je jednu fenomenalno zaustavio, ali je drugi put bio nemoćan, Everton je na majstorski način, lob udarcem rešio situaciju 1 na 1 i doneo je tri gola prednosti gostima. Uspeo je Ekonomac da odgovori spektakularnim golom Nikole Matijevića u 26. minutu, ali je češki šampion ubrzo ponovo imao tri gola prednosti kada je u 29. minutu nebranjenu mrežu pogodio i David Drozd. Nisu se predavali izabranici Predraga Rajića i uspeli su da smanje na 3:4 golovima Talesa u 31. i Igora u 37. minutu, a Divaneijev udarac koji je mogao doneti izjednačenje na spektakularan način zaustavio je Litvinenko. I onda, u jeku napada Ekonomca, Igor nije uspeo da uputi udarac sa 6 metara, a Maks iz nastavka tog napada na isteku 38. minuta pogađa nebranjenu mrežu za 3:5. Do kraja susreta pogodak je postigao i Felipe u 39. minutu za konačnih, Ekonomac – Era Pak Hrudim 3:6.

Ovo je veliko iznenađenje i neočekivan rezultat, ali Ekonomcu predstoje još dve utakmice u Glavnoj rundi Lige šampiona, a ona najbitnija za plasman u narednu rundu odigraće se sutra od 20:30 protiv ukrajinskog Hersona. Posle prvog kola po tri boda imaju Era Pak Hrudim i Inter Movistar, dok su Ekonomac i Herson bez bodova. U četvrtak 4. oktobra od 18 časova na teren će Inter i Era Pak, dok će dva ipo sata kasnije svoj meč početi Ekonomac i Herson.

Za kraj, pogledajte golove sa ove veoma zanimljive utakmice.