DOMINACIJA SE NASTAVLJA! Inter Movistar odbranio titulu prvaka Evrope! (VIDEO)

Futsaleri Inter Movistara Instagram.com/ inter movistar Futsaleri Inter Movistara

U španskoj Saragosi spuštena je zavesa na takmičenje u UEFA futsal kupu za sezonu 2017/18.

Među četiri najbolje ekipe u Evropi našli su se Inter Movistar, Barselona, Sporting i Đer, a posle polufinalnih mečeva čije izveštaje i najzanimljivije detalje možete pronaći na sledećem linku:

2017. COPY - 2018. PASTE: SPORTING PREGAZIO ZALUTALE MAĐARE, ORTIZ REŠIO ŠPANSKI KLASIK ZA REPRIZU PROŠLOGODIŠNJEG FINALA UEFA FUTSAL KUPA! (VIDEO)

usledio je finalni dan.

Prvi su na teren, u meču za treće mesto, izašli Barselona i Đer. U igri mačke i miša, Katalonci su pregazili mađarsku ekipu koja je, ruku na srce, zalutala na F4 turnir jer je opšte mišljenje da postoji dosta boljih ekipa u Evropi od Đera. Prvi pogodak na meču viđen je u 12 minutu kada je ruski reprezentativac, naturalizovani Brazilac, Eskerdinja načeo Mađare. Uspeo je Đer da se vrati u meč preko jednog od najboljih igrača, Aleksa u 19. minutu, ali ta radost nije dugo trajala jer je već minut kasnije Eskerdinja svojim drugim golom na meču vratio prednost Barseloni. Rezultatom 2:1 se otišlo na odmor, a onda - rapsodija Barselone! Pet pogodaka u mreži nemoćnog Alašica za potpuni potop Đera! Redom su pogađali Eskerdinja i Riviljos u 29. minutu, Ferao u 30. i 32. , a tačku je stavio Lozano u 35. minutu za konačnih, Barselona - Đer 7:1. Golove i najzanimljivije detalje sa utakmice za treće mesto možete pogledati na sledećem linku:

BARSELONA - ĐER 7:1 GOLOVI I NAJZANIMLJIVIJI DETALJI!

Malo posle meča za treće mesto usledilo je veliko finale. U reprizi finalnog meča iz prošle sezone gledali smo sličnu utakmicu kao i 2017. godine. Inter Movistar je dokazao da je najbolja ekipa u Evropi i odbranio je trofej UEFA futsal kupa. Meč je počeo kao iz snova za Špance jer je Gadeia već u 3. minutu doneo prednost svojoj ekipi. Izjednačio je Kavinato u 8. minutu, ali su do odlaska na odmor Rikardinjo i Elisandro golovima u 10. i 14. minutu doneli prednost od 3:1 Interu. Pokušavao je Sporting u drugom poluvremenu da stigne do izjednačenja, ali je ekipa iz Madrida odigrala fenomenalno u odbrani i iz takve igre je stigla i do četvrtog gola koji je postigao Rato u 23. minutu. Do kraja susreta gol maestralnog Hesusa Herera pogodio je Diogo u 37. minutu, a tačku na utakmicu stavio je Pola, golom u 40. minutu za konačnih, Inter Movistar - Sporting 5:2! Ovom pobedom Španci su odbranili titulu u UEFA futsal kupu i tako potvrdili da im trenutno nema ravnog u Evropi! Golove i najzanimljivije detalje sa finalnog meča UEFA futsal kupa možete pogledati na sledećem linku:

INTER MOVISTAR - SPORTING 5:2 GOLOVI I NAJZANIMLJIVIJI DETALJI!