2017. COPY - 2018. PASTE: Sporting pregazio zalutale Mađare, Ortiz rešio španski klasik za reprizu prošlogodišnjeg finala UEFA futsal kupa! (VIDEO)

Karlos Ortiz proslavlja drugi pogodak Printscreen/ youtube.com Karlos Ortiz proslavlja drugi pogodak

U finalu UEFA futsal kupa 2018. godine gledaćemo ista dva tima koja su se sastala i pre godinu dana - Sporting i Inter Movistar.

Prvi polufinalni meč na teren je poslao Sporting i Đer, a Portugalci su demonstrirali silu protiv, ruku na srce, najslabije ekipe na ovom turniru. Mađari su već od samog starta utakmice pokazali da su zalutali u Saragosu i da je plasman na F4 turnir obezbeđen najviše zbog povoljnog žreba u elitnoj rundi. Jer tim koji tokom čitave utakmice skoro i da ne pripreti golu koji je čuvao Markao zaista odaje utisak da mu nije mesto među četiri najbolje ekipe u Evropi. Sporting je to znao da iskoristi i već u prvom minutu udarac Merlima prevario je nesigurnog Alaštica i tako je lisabonski velikan stigao do prednosti. Do odlaska na odmor gledali smo igru mačke i miša koja je krunisana sa još četiri gola u mreži Mađara, a strelci su bili Kardinal u 3. i 11. , Kavinato u 13. i Diogo u 20. minutu. U drugom poluvremenu futsaleri Sportinga su malo 'spustili gas' pa su tako Mađari uspeli da postignu počasni pogodak preko Sahoa u situaciji kada su igrali sa igračem više u polju. Tačku na utakmicu stavio je Dijeginjo u 38. minutu, za konačnih Sporting - Đer 6:1.

Golove i najzanimljivije detalje sa ove utakmice možete pronaći na sledećem linku:

SPORTING - ĐER 6:1 GOLOVI I NAJZANIMLJIVIJI DETALJI!

U drugom polufinalu mogli smo da uživamo u klasiku, kako španskog, tako i evropskog i svetskog futsala. Na teren su izašle ekipe Inter Movistara i Barselone u, mnogi će se složiti, finalu pre finala! Oba tima krenula su oprezno u meč, ali je pogodak Karlosa Ortiza u 4. minutu 'otvorio' utakmicu i sve je bilo spremno za spektakl. Kapiten Intera je uz malo sreće savladao Paka Sedana posle jednog auta i tako je dao znak Barseloni da mora da krene u ofanzivu. I jedni i drugi su 'spustili gard', što je donelo veliki broj prilika, ali su Hesus Herero i Pako Sedano bili na visini zadatka, a u nekoliko navrata tresao se i okvir gola. Tako je bilo sve do 29. minuta kada Eskerdinja posle jedne kontre vraća utakmicu u egal. Ipak, kapiten Karlos Ortiz pokazao je da najbolje igra kada su pritisak i ulog najveći, pa je već posle tri minuta doneo novu prednost Interu! Prednost koja je, ispostaviće se, bila dovoljna za plasman u novo finale UEFA futsal kupa!

Priču iz tri dela koju je Futsal Balkan napravio sa Karlosom Ortizom, kao i kompletan intervju na španskom jeziku možete pronaći na sledećim linkovima:

KARLOS ORTIZ – PRVI DEO PRIČE: OD ŠKOLSKE EKIPE DO KAPITENA INTER MOVISTARA! KAKO JE SVE POČELO, KO JE NAPRAVIO 'VELIKU LUDOST' DA GA DOVEDE I NA KOJI NAČIN MU JE BATERIA DONEO NAJDRAŽI TROFEJ U KARIJERI?! (VIDEO)

KARLOS ORTIZ – DRUGI DEO PRIČE: SEĆAM SE BEOGRADA SA PUNO EMOCIJA! NA BALKANU IMA DOSTA DOBRIH IGRAČA, ALI ČETVORICA SE POSEBNO IZDVAJAJU! (VIDEO)

KARLOS ORTIZ – TREĆI DEO PRIČE: UPOZNAJTE KAPITENA REPREZENTACIJE ŠPANIJE I INTER MOVISTARA IZ MALO DRUGAČIJEG UGLA!

EL CAPITÁN CARLOS ORTIZ: DE NOSOTROS DEPENDE HASTA DONDE QUEREMOS LLEGAR…

Dok golove i najzanimljivije detalje sa ovog meča možete pronaći na sledećem linku:

INTER MOVISTAR - BARSELONA 2:1 GOLOVI I NAJZANIMLJIVIJI DETALJI!

Dakle, u finalu turnira u Saragosi gledaćemo reprizu finala iz Almatija, u kojoj je Inter pregazio Sporting sa 7:0, a čije detalje možete videti na kraju teksta. Finalni meč na programu je u nedelju 22. aprila sa početkom u 20 časova, dok će tri sata pre Intera i Sportinga na teren Barselona i Đer koji će se boriti za bronzu.

Media

Inter Movistar - Sporting 7:0 golovi i najzanimljiviji detalji Youtube.com/ uefa.tv