KRAGUJEVČANI UBEDLJIVI PROTIV HOLANĐANA: Ekonomac - Knopunt 7:3

KMF Ekonomac Facebook.com/ Nemanja Momcilovic Futsal KMF Ekonomac

U poslednjoj utakmici turnira 'elitne runde' UEFA Futsal kupa u Peskari, Ekonomac je rutinski i ubedljivo savladao Knopunt rezultatom 7:3.

Izabranici Predraga Rajića od samog starta meča nametnuli su svoj ritam igre i poveli su već u drugom minutu preko Brazilca Igora. Na drugi gol se nije dugo čekalo, dva minuta kasnije pogodio je Kopanja. Do kraja prvog dela igre mrežu odličnog Van Masbomela zatresli su još i Jovan Lazarević i kapiten Nikola Rnić, a Holanđani su prvi put pripretili tek u završnici prvog poluvremena. U drugom delu igre, malo opuštanje u redovima srpskog šampiona donekle su iskoristili Holanđani i izbegli su još jednu rezultatsku katastrofu. Prvo je na 5:0 povisio Ivanković, da bi El Ganuti i Bouzit smanjili na 5:2. Posle tajm auta kojim je reagovao Predrag Rajić, Tales je u samo dva minuta postigao dva pogotka, da bi u poslednjim trenucima utakmice svojim drugim golom na meču El Ganuti postavio konačnih Ekonomac - Knopunt 7:3. Sve oči javnosti biće uprte u poslednju utakmicu na ovom turniru u kojoj će se sastati Barselona i Peskara. Kragujevčani i dalje mogu do plasmana na F4 turnir, a za to im je potrebno da Italijani savladaju Barsu sa jednim ili dva gola razlike. Šta god da se desi Ekonomac je odigrao fenomenalan turnir i pokazao da je trenutno sasvim sigurno jedna od najboljih ekipa starog kontinenta.

Sva dešavanja pre, za vreme i posle utakmice mogli ste pratiti uz naš 'lajv blog'.

Ekonomac - Knopunt 7:3

Ekonomac: Momčilović, Antonić - Ramić, Ivanković, Borisov, Tales, Kopanja, Matijević, Igor, Rnić, Lazarević, Stojković, Pršić, Rajčević, Simi.

Trener: Predrag Rajić

Knopunt: Van Masbomel, Zujne - Adil Zutan, Atahiri, El Adel, De Grot, Cejar, El Bakali, Bouzit, El Ganuti, Džamai.

Trener: Hičam Benhamu

Kraj utakmice, Ekonomac je ubedljivo i zasluženo savladao ekipu Knopunta rezultatom 7:3!

40. minut - Još jedan pogodak za Holanđane, deset sekundi pre kraja susreta pogodio je El Ganuti!

39. minut - GOOOOOOOL! Još jedan pogodak Talesa za prednost Ekonomca od 7:2!

38. minut - GOOOOOOOL! Tales pogađa za 6:2 i stavlja tačku na ovu utakmicu!

36. minut - Knopunt smanjuje na 5:2, strelac je Bouzit! Predrag Rajić reaguje tajm autom!

34. minut - Pokušaji Cejara i Džamaija, ali siguran je Aleksa Antonić!

32. minut - Pogodak za Holanđane koji smanjuju na 5:1! Strelac je bio El Ganuti!

31. minut - GOOOOOOOL! Peti gol za kragujevačku ekipu postigao je Ivanković!

30. minut - Pokušaj Matijevića brani drugi golman Knopunta Zujne.

27. minut - Udarac Cejara brani Antonić.

26. minut - Šut Rajčevića sa distance brani Van Masbomel.

23. minut - Van Masbomel brani fenomenalno na startu drugog dela igre. Redom su pokušavali Ivanković, Rnić i Stojković, ali golman Holanđana odbio je sve napade futsalera Ekonomca.

22. minut - Šutirao je i Matijević, ali brani Van Masbomel.

22. minut - Pokušaj Ivankovića, a zatim i Stojkovića, ali nema promene rezultata.

21. minut - Počelo je drugo poluvreme. Umesto Nemanje Momčilovića prve minute na ovom turniru upisaće i drugi golman Ekonomca Antonić.

Kraj prvog dela igre, Ekonomac je pokazao da je daleko bolji rival od Knopunta i zasluženo ubedljivo vodi. Strelci za Kragujevčane bili su Igor, Kopanja, Lazarević i Rnić.

20. minut - Svoj udarac oprobao je i Pršić, ali Van Masbomel je siguran. Pokušao je i Tales, ali jedina svetla tačka u timu Knopunta ponovo brani.

18. minut - Udarac Matijevića završava pored gola Holanđana.

17. minut - Pokušaj Adil Zutana brani Momčilović.

15. minut - Predrag Rajić uzima minut odmora za svoju ekipu.

15. minut - Udarac De Grota brani Momčilović.

14. minut - GOOOOOOL! Pogađa i kapiten Rnić za velikih 4:0!

12. minut - Na isteku dvanestog minta prvi pokušaj Holanđana, ali De Grot nije pogodio okvir gola.

11. minut - Dva pokušaja Pršića, ali bez većih opasnosti po gol Van Masbomela.

9. minut - Tajm aut za Knopunt.

8. minut - GOOOOOOOL! Jovan Lazarević pokazuje sav svoj raskošni talenat i pogađa za 3:0!

7. minut - Još jedan pokušaj Rajčevića, a zatim i Talesa, ali Van Masbomel ne dozvoljava promenu rezultata.

5. minut - Dva pokušaja Rajčevića, ali Van Masbomel odlično brani.

4. minut - GOOOOOL! Simeun Kopanja pogađa za 2:0!

2. minut - GOOOOOL! Posle nekoliko odbrana Van Masbomel je ipak poklekao i morao da vadi loptu iz mreže, a strelac je bio Igor!

17:30 - Utakmica je počela.

17:25 - Poznato je ko će početi utakmicu za oba tima.

Ekonomac: Momčilović - Igor, Rnić, Lazarević, Tales.

Knopunt: Van Masbomel - Adil Zutan, Atahiri, El Adel, De Grot.