Sporting svladao Nacional za vrh tablice!

Sporting svladao Nacional za vrh tablice! Nacional Zagreb FC

U susretu 2.kola skupine "B" elitne runde UEFA Futsal Cupa, Sporting je svladao Nacional Zagreb rezultatom 3:1.

Prvi prijeti Nacional preko Puertasa u 2. minuti susreta no vratar Sportinga, Marcao je siguran. Minutu kasnije Merlim na drugoj strani prijeti, ali njegov udarac lako brani Vuković. U 5. minuti isti dvojac je na sceni, a Vuković ponovno brani udarac Merlima. Nedugo zatim Cavinato puca snažno, ali njegov udarac odlazi pored vrata Vukovića. Tri minute kasnije mogao je Nacional i do vodstva. Sjajnu akciju odigrali su Matheus i Pereira no Marcao je ponovno na visini zadatka. U sljedećem napadu nova šansa za hrvatskog prvaka, snažno je pucao Matheus no ovog puta malo neprecizno. Na drugoj strani uzvraća Fortino, ali i mladi Vuković lako brani njegov pokušaj. U 11. minuti velika šansa za Sporting! Nakon uigrane akcije iz kornera puca Edgar Varela, Vuković brani, a na odbijenu loptu prvi dolazi Fortino no Vuković ponovno brani te tako drži svoju mrežu netaknutom. Četiri minute kasnije priliku za Nacional ima Matheus, ali njegov udarac je preslab da bi ugrozio vratar domaćina. I onda nakon pola minute Sporting dolazi do vodstva! Na asistenciju Dioga pogodio je Fortino! U 18. minuti, Sporting iz slobodnog udarca prijeti Vukovića, ali mladi vratar Nacionala je siguran.

Nastavak bolje otvaraju domaćini no udarci Fortina i Cavinata odlaze preko gola Vukovića. Minutu kasnije veliku šansu ima Merlim no mladi Vuković je siguran. U tim trenucima Sporting je ozbiljno prijetio Vukoviću, ali udarce Dioga i Fortina čuvar mreže hrvatskog prvaka lako brani. Bolju igru domaćin je okrunio u 27. minuti kada Pany Varela pogađa za 2:0. Dvije minute kasnije, Nacional prijeti preko Matheusa no Marcao je siguran. Pritisnuo je u tim trenucima hrvatski prvak obranu Sporitng no Marcao je bio nesavladiv. Novu veliku prigodu za povećanje vodstvo imao je Pedro Cary pet minuta prije kraja susreta, ali njegov slabašan udarac brani Vuković. U 38. minuti Nacional je smanjio rezultat na 2:1! Strijelac je tko drugi nego Matheus koji nakon dva pogotka Dini trese mrežu i Sportingu. Minutu kasnije ponovno prijeti Matheus, ali njegov udarac ovog puta brani Marcao. Pola minuta prije kraja susreta pitanje pobjednika odlučio je Pedro Cary koji pogađa za 3:1.

SPORTING LISABON - NACIONAL ZAGREB 3:1 (1:0)

SPORTING LISABON: Marcao, Pedro Cary, Matos, Diegvinho, Merlim, Goncalo, Edg. Varela, Divanei, Diogo, Deo, Caio Jopa, Cavinato, Pany Varela, Fortino, trener: Dias

NACIONAL ZAGREB: Vuković, Matheus, Gomes, Postružin, Puertas, Vuk, Pavlić, Mravunac, Pereira Junior, Soares, Matan, Pajalić, Bartoluci, Matković, trener: Grdović

STRIJELCI: 1:0 Fortino 15, 2:0 Pany Varela 27, 2:1 Matheus 38, 3:1 Pedro Cary 40