Poluvrijeme u Lisabonu! Sporting - Nacional 1:0

Poluvrijeme u Lisabonu! Sporting - Nacional 1:0 Nacional Zagreb FC

Nakon prvih 20 minuta susreta 2.kola skupine "B" elitne rudne UEFA Futsal Cupa, Sporting vodi rezultatom 1:0.

Prvi prijeti Nacional preko Puertasa u 2. minuti susreta no vratar Sportinga, Marcao je siguran. Minutu kasnije Merlim na drugoj strani prijeti, ali njegov udarac lako brani Vuković. U 5. minuti isti dvojac je na sceni, a Vuković ponovno brani udarac Merlima. Nedugo zatim Cavinato puca snažno, ali njegov udarac odlazi pored vrata Vukovića. Tri minute kasnije mogao je Nacional i do vodstva. Sjajnu akciju odigrali su Matheus i Pereira no Marcao je ponovno na visini zadatka. U sljedećem napadu nova šansa za hrvatskog prvaka, snažno je pucao Matheus no ovog puta malo neprecizno. Na drugoj strani uzvraća Fortino, ali i mladi Vuković lako brani njegov pokušaj. U 11. minuti velika šansa za Sporting! Nakon uigrane akcije iz kornera puca Edgar Varela, Vuković brani, a na odbijenu loptu prvi dolazi Fortino no Vuković ponovno brani te tako drži svoju mrežu netaknutom. Četiri minute kasnije priliku za Nacional ima Matheus, ali njegov udarac je preslab da bi ugrozio vratar domaćina. I onda nakon pola minute Sporting dolazi do vodstva! Na asistenciju Dioga pogodio je Fortino! U 18. minuti, Sporting iz slobodnog udarca prijeti Vukovića, ali mladi vratar Nacionala je siguran.

SPORTING LISABON - NACIONAL ZAGREB 1:0

SPORTING LISABON: Marcao, Pedro Cary, Matos, Diegvinho, Merlim, Goncalo, Edg. Varela, Divanei, Diogo, Deo, Caio Jopa, Cavinato, Pany Varela, Fortino, trener: Dias

NACIONAL ZAGREB: Vuković, Matheus, Gomes, Postružin, Puertas, Vuk, Pavlić, Mravunac, Pereira Junior, Soares, Matan, Pajalić, Bartoluci, Matković, trener: Grdović

STRIJELCI: 1:0 Fortino 15