Hrvatski prvak Nacional Zagreb upisao veliku pobjedu!!

Hrvatski prvak Nacional Zagreb upisao veliku pobjedu!! Nacional Zagreb FC

U susretu 1.kola skupine "B" Elitne runde UEFA Futsal Cup, Nacional je svladao Dinu iz Moskve rezultatom 3:2.

Susret bolje otvara Nacional te preko Puertasa prvi prijeti Rusima, no vratar Tsaider je na mjestu. U 8. minuti Krylov ima veliku priliku, ali vratar Nacionala, Marko Vuković je siguran. Pet minuta kasnije Dina je povela! Nakon ugirane akcije iz kornera na asistenciju Krutyia pogodio je Razuvanov. Nakon primljenog gola, igrači Nacionala krenuli su još odlučnije na gol Rusa. Pucali su Puertas i Gomes, ali Tsaider je nesavladiv. U 17. minuti Nacional stiže do izjednačenja. Gomes je snažno puca, Tsaider odbio, a na odbijenu loptu natrčava Matheus te pogađa za 1:1.

U nastavku smo vidjeli sličnu sliku kao iz prvog poluvremena. Nacional je "stiskao obruč" Rusa, no Tsaider je na mjestu. U 24. minuti nakon uigrane akcije iz kornera Matheus puca malo poviše gola. Tri minute kasnije vidjeli smo i priliku Dine iz slobodnog udarca, ali pokušaj Razorenova brani Vuković. Bolju igru Nacional je u 32. minuti okrunio pogotkom. Na asistenciju Pereire pogodio je sjajni Andre Gomes. U istoj minuti prijete Rusi preko Shitbegova, ali čuvar mreže Nacionala je siguran. Vodstvo hrvatskog prvaka nije dugo trajalo. U 33. minuta kapetan Rusa, Razorenov trese mrežu Vukovića za 2:2. Minutu kasnije ponovno prijeti Gomes, ali njegov udarac brani Tsaider. Pet minuta prije kraja Lovich prijeti vratima Nacionala, ali Vuković je nasavladiv. Na drugoj strani šansu ima raspoloženi Gomes, ali njegov udarac odlazi preko gola. U 38. minuti susreta, Nacional je poveo! Na asistenciju Pereire pogodio je Matheus, te tako svojim drugim pogotkom donio novu prednost hrvatskom prvaku! Pokušali su Rusi do kraja susreta sa golmanom-igračem, ali nisu ozbiljnije zaprijetili vratima Nacionala!

DINA MOSKVA - NACIONAL ZAGREB 2:3 (1:1)

DINA MOSKVA: TsaiderKrylov, Razuvanov, RazorenovKrutyi, BoytsovAkhmadeev, Pogorelov, Starodubov, Tchistopolov, Shtibegov, Sitnikov, Lovich, trener: Alekberov

NACIONAL ZAGREB: Pavlić, Matheus, Gomes, Postružin, Puertas, Vuk, Vuković, Mravunac, Pereira Junior, Soares, Matan, Pajalić, Bartoluci, Matković, trener: Grdović

STRIJELCI: 1:0 Razuvanov 14, 1:1 Matheus 17, 1:2 Gomes 32, 2:2 Razorenov 33, 2:3 Matheus 38