Inter srušio Kairatove snove o istoriji

Futsaleri Inter FS savladali su u drugom polufinalnom meču Kairat sa 3:2, i tako se plasirali drugu godinu uzastopno u finale UEFA futsal kupa.

Špance je do pobjede predvodio i ovaj put sjajni Rikardinjo sa dva gola i asistencijom za Ortiza koji je odlučio ovaj dvoboj. Kairat je dva puta u meču vodio, međutim nisu imali snage za treći pogodak, te su i ostali bez šanse da ispišu istoriju, kako su najavljivali iz ovoga kluba. Inter, najtrofejniji klub u ovom takmičenju, ih je osujetio da ga Kairat stigne na toj vječnoj listi.

Poveo je Kairat u petoj minuti. Pogodio je iskusni Kabreuva. U 13. minutu majstorija Rikardinja. Sjajno je izbacio čuvara koji je proletio u reklame Almati Arene a zatim savladao prvi put Igitu za 1:1. Nije mnogo prošlo a Kairat stiže do drugog gola. Igrala se 16. minuta kada je Igor iskoristio asistenciju Daglasa Juniora i sa lijeve strane lako matirao Hesusa Herera za novu prednost domaćina.

U trećoj minuti nastavka Daglas pravi faul nad Rafaelom u šestercu, te Rikardinjo dobija priliku sa šest metara da ponovo izjednači rezultat, što portugalski velemajstor i čini te vraća egal u meč.

Sve do samog kraja ekipe su pokušavale ali nisu uspjevale da stignu do pogotka, a onda poslije prekida španski tim stiže do gola i pobjede. Igrala se 39. minuta, Rikardinjo je izveo korner, kapiten Ortiz se našao ispred Žamankulova, pogodio stativu, ali lopta se od Igite vraća u gol Kairata za veliko slavlje Španaca.

Tako će Španci u nedelju igrati finale protiv Sportinga. Imaće priliku da po četvrti put postanu šampioni "Starog kontinenta", dok će Kairat u duelu protiv Jugre tražiti pobjedu za treće mjesto.

INTER FS - KAIRAT 3:2 (1:2)
Almati Arena
Gledalaca: 10000
Sudije: Bogdan Soresku (Rumunija) i Alesandro Melfer (Italija)
Strijelci: 0:1 Kabreuva 5, 1:1 Rikardinjo 13, 1:2 Igor 16, 2:2 Rikardinjo 23, 3:2 Ortiz 39
Žuti kartoni: Daglas (Kairat)

Inter: Herero, Umberto, Širaiši, Pola, Rikardinjo, Gonzales, Ortiz, Lolo, Bastezini, Riviljos, Borha, Darlan, Rafael, Pezos  Trener: Huan Velasko
Kairat: Igita, Igor, Aleksandre Moraeš, Daglas Žunior, Divanei, Ronkaljo, Žamankulov, Tajebi, Sulejmanov, Daglas, Everton, Drot, Kabreuva, Jesenamanov  Trener: Kakau