Turci nedorasli šampionu Bosne i Hercegovine

Šampion Bosne i Hercegovine, sarajevski "Centar", nije imao problema ni u drugom meču Preliminarne runde UEFA Futsal kupa na turniru u Litvaniji.

Ekipa Josipa Lokmera je sa ubjedljivih 9:3 savladala Istanbulski univerzitet, i tako došla na korak od plasmana u Glavnu rundu UEFA futsal kupa. Protiv šampiona Tuske neizvjesno je bilo u prvoj polovini prvog poluvremena. U prve dvije minute utakmice vidjeli smo čak četiri pogotka. Turci su dva puta vodili, ali su Anel Radmilović i Nermin Kahvedžić vraćali egal u utakmicu.

Kada je Junus Erman Hizli u 14. minutu zatresao sopstvenu mrežu bio je to početak kraja turskog šampiona. Od tada je "Centar" igrao, i do poluvremena odlaze na ugodnih 5:2. U nastavku su samo podizali tu prednost, da bi ona u konačnici bila šest pogodaka. Istanbulski univerzitet - MNK "Centar" 3:9.

Od 18,30 igra se drugi meč a sastaju se domaća "Baltija", koja je juče savladala Turke, te "Lajnks" sa Gibraltara koji je poražen od "Centra". Ukoliko domaćin turnira dobije ovaj meč, što je za očekivati, onda će meč "Centra" i "Baltije" prekosutra odlučivati o putniku u Glavnu rundu takmičenja.

ISTANBUL UNIVERSITESI - MNK CENTAR 3:9 (2:5)

CIDO Arena, Panevežis
Sudije: Stefan Vrijens (Belgija) i Simon Todorovič  (Slovenija)
Strijelci: 1:0 Vardar 1, 1:1 Radmilović 1, 2:1 Gezener 2, 2:2 Kahvedžić 2, 2:3 Hizli 14 (ag), 2:4 Kahvedžić 17, 2:5 Đuderija 20, 2:6 Kahvedžić 24, 2.7 Radmilović 34, 3:7 Vardar 35, 3:8 Đuderija 38, 3:9 Novoselac 40
Žuti kartoni: Mengi, Suneči, Jinilmez (Istanbul), Novoselac (Centar)

Istanbul Universitesi: Ertok, Vardar, Altunaj, Mengi, Gezener, Kilin, Isikaj, Sunetči, Bajraktar, Bora, Hizli, Ašik, Jenilmez, Baškan Trener: Murat Kaja

MNK Centar: Omerbegović, Jusić, Radmilović, Kahvedžić, Novoselac, Suković, Mršo, Đuderija, Sipović, Handžić, Sarić, Jelić  Trener: Josip Lokmer