Banner Top

Log in
A+ A A-

KVALIFIKACIJE ZA SP U LITVANIJI 2020: Određeni domaćini i šeširi pred žreb za preliminarnu i glavnu fazu kvalifikacija!

Pehar namenjen prvaku sveta Uefa.com Pehar namenjen prvaku sveta

UEFA je odredila domaćine grupa preliminarne i glavne faze evropskih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo koje će se 2020. godine održati u Litvaniji.

Preliminarna runda odigraće se od 29. januara do 3. februara 2019. godine, a prvoplasirane i drugoplasirane ekipe sa svih turnira obezbediće prolaz u narednu rundu. Reprezentacije su podeljene u sledeće šešire:

Domaćini turnira:

Bosna i Hercegovina (pozicija 1)
Makedonija (pozicija 1)
Gruzija (pozicija 1)
Latvija (pozicija 1)
Moldavija (pozicija 2)
Švedska (pozicija 2)
Bugarska (pozicija 3)

Drugi šešir (pozicija 4)

Severna Irska
Škotska
San Marino
Gibraltar
Malta
Estonija
Andora
Izrael
Treći šešir (pozicija 3)

Kipar
Vales
Nemačka
Grčka
Jermenija
Švajcarska
Tzv. Rep. Kosovo
Četvrti šešir (pozicija 2)

Norveška
Danska
Crna Gora
Albanija
Engleska
Turska
Peti šešir (pozicija 1)

Finska
Belgija
Holandija
Belorusija
Dakle, dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe obezbediće plasman u narednu rundu, a ovako izgledaju šeširi za drugu fazu takmičenja:

Domaćini:

Azerbejdžan (pozicija 1)
Italija (pozicija 1)
Portugal (pozicija 1)
Ukrajina (pozicija 1)
Hrvatska (pozicija 2)
Francuska (pozicija 2)
Poljska (pozicija 2)
Drugi šešir (pozicija 4)

Kvalifikacija Drugo mesto grupe A
Kvalifikacija Drugo mesto grupe B
Kvalifikacija Drugo mesto grupe C
Kvalifikacija Drugo mesto grupe D
Kvalifikacija Drugo mesto grupe E
Kvalifikacija Drugo mesto grupe F
Kvalifikacija Drugo mesto grupe G
Kvalifikacija Drugo mesto grupe H
Treći šešir (pozicija 3)

Kvalifikacija Prvo mesto grupe A
Kvalifikacija Prvo mesto grupe B
Kvalifikacija Prvo mesto grupe C
Kvalifikacija Prvo mesto grupe D
Kvalifikacija Prvo mesto grupe E
Kvalifikacija Prvo mesto grupe F
Kvalifikacija Prvo mesto grupe G
Kvalifikacija Prvo mesto grupe H
Četvrti šešir (pozicija 2)

Slovačka
Rumunija
Češka republika
Mađarska
Slovenija
Peti šešir (pozicija 1)

Srbija
Kazahstan
Španija
Rusija
Druga runda kvalifikacija odigraće se od 22. do 27. oktobra 2019. godine a dve prvoplasirane ekipe obezbediće plasman u poslednju, elitnu rundu kvalifikacija. 

Žreb će se održati u sredu 12. decembra od 16 časova u Kijevu, a titulu prvaka sveta na šampionatu u Litvaniji braniće Argentina.