Hrvati došli pred vrata raja, pred njima i ostali

Featured Hrvati došli pred vrata raja, pred njima i ostali

U susretu koji se igrao u 17:30, Bjelorusija i Švedska su remizirale 2:2, što je značilo da Hrvatsku u „baraž“ vodi samo pobjeda protiv Azerbejdžana. Nažalost, u tome nisu uspjeli.

Azeri su poveli u četvrtoj minuti preko Chuykova prema kojem je odlično loptu poslao Borisov, a još bolje „preskočio“ De Araju da bi onda pokazali što znači kada je trener obrambeni stručnjak. Faustino Perez posložio je svoje momke veoma usko i plitko i napravljen je strašan „bedem“ kojeg su Hrvati teško probijali, a kada bi i uspjeli, na vratima se ispriječio danas sjajni Huseynli. Najviše pohvale zaslužuje i za obranu Jelovčićevog deseterca 45 sekundi prije kraja prvog dijela.

Azerbejdžanski vratar sjajno brani i udarac Marinovića u 23. nakon lijepog okreta. Fantastičnu kombinaciju napravili su Hrvati u 25. minuti kada je Jelovčić izveo „slobodnjak“ na deset metara, a lopta je napravila „trokut“ i nakon dva dodavanja opet stigla na „ubojitu“ ljevicu Jelovčića koji ju šalje u gol za 1:1.

No, već u 28. minuti Amadeu sa gotovo 15 metara trese mrežu Bilića za 2:1. Neizvjesnost glede prolaska Hrvatske potpuno je ugastio Vitaly Borisov nakon kornera poslavši loptu u desne rašlje iz voleja. Ipak, nadu domaćinu budi Suton na asistenciju Jelovčića, također iz kornera, u 29. minuti.

Dvije minute kasnije, iz novog akumuliranog prekršaja, Marinović trese vratnicu. Kada je Suton, na asistenciju Novaka poravnao u 37. minuti, činilo se da su Hrvati spremni na veliki preokret. Ipak, samo 53 sekunde legenda azerbejdžanskog futsala, Borisov, drugim pogotkom dovodi Azere do 4:3. „Ludnica“ ne staje ni tu jer Grbeša 38 sekundi kasnije poravnava na 4:4, sada je Suton u ulozi asistenta. Do kraja mogao je Marinović dovesti osječku dvoranu u delirij, ali je najbolji pojedinac susreta, gostujući vratar Huseynli obranio 14. udarac na susretu.