Portugal i Argentina drugi polufinalni par

U prvom sinoćnom meču Argentina je pokazala kako treba da se igra protiv slabijeg rivala.

Večeras druga dva meča na SP

Dokazala je selekcija Gaučosa kako treba od prvog minuta staviti do znanja protivniku da nema šta da traži u ovoj utakmici. Rezultat je mogao biti i ubedljiviji ali je i ovako dovoljan pokazatelj razlike u klasi!

Argentina – Egipat 5:0 (2:0), i

Azerbejdžan – Portugal 2:3 (1:2).

U drugoj tj. poslednjoj utakmici četvrtfinala bilo je mnogo više neizvesnosti i vatre. Obe selekcije su demonstrirale dopadljiv i kvalitetan futsal, a prevagu na tasu Portugala je doneo a ko bi drugi nego Rikardinjo! Gol koji je odlučio pobednika je remek delo čarobnjaka Rikardinja koji je opet povremeno demonstrirao majstorstvo sa loptom, iako je bio u pitanju veliki ulog za Portugal, plasman među četiri najbolje selekcije sveta. Postigao je petom iza leđa, odlučujuči gol u 28. minutu utakmice kod neizvesnog rezultata 1:2, i time praktično obezbedio titulu najboljeg strelca a verovatno i najboljeg igrača na ovom SP, jer se Falkao prerano oprostio zbog rane eliminacije selekcije Brazila.