Banner Top

Log in
A+ A A-

Slovenija tuguje: Preminuo Darko Tokič

Slovenska futsal javnost danas tuguje. Preminuo je nekadašnji reprezentativni čuvar mreže Slovenije i Litije, Darko Tokič, u 35. godini života, objavili su na sajtu fudbalskog saveza Slovenije.

- Ne možemo da nađemo prave riječi da opišemo šok i tugu koju osjećamo u ovom momentu. Na prvom mjestu čovjek, legenda našeg kluba, jedan od rekordera po broju nastupa u prvoj ligi Slovenije i našeg kluba. Legenda među svojim prijateljima, sjajan motivator, iskren prijatelj. Nedostajaće nam njegov humor i druženje, koje nas je razveseljavalo svih ovih godina druženja, napisali su iz FC "Litija", opraštajući se od svog dugogodišnjeg golmana i prijatelja. 

Darko Tokič je radio kao trener u omladinskim kategorijama Litije po završetku svoje karijere 2014. godine. Za slovensku reprezentaciju debitovao je protiv Mađarske 22.oktobra 2003. godine, a posljednju, 45. utakmicu u dresu sa državnim grbom, odigrao je protiv Portugala u Lisabonu 15. aprila 2008. godine.

Foto: Kapodol, Futsal.si/Fotomontaža M.P.