Real Rieti i Asti za prvaka !

Danas je Italija dobila imena oba finalista 33. izdanja njihovog najjačeg futsal natjecanja. Dvije najbolje momčadi u regularnom dijelu, Asti i Real Rieti, uspjeli su u trećim susretima, na svojim parketima, stići do finala.

ASTI – ACQUA & SAPONE EMMEGROSS 2:1 (1:0)

U prvom dijelu Asti je u vodstvo doveo Nora, samo 34 sekunde prije kraja prvog dijela, a u 32. minuti Chimanguinho dovodi domaćina do 2:0. Ipak, smanjio je Jonas u 36. minuti i do kraja se bila prava bitka, ali čim je sirena označila kraj, bilo je vrijeme za slavlje Astia.

REAL RIETI – GF LUPARENSE 4:2 (2:0)

U drugom susretu je do desete minute bilo 2:0, pogodili su Corsini (uz pomoć protivnika) i Zanchetta. Nadu Luparenseu budi Ique u 27., a samo 56 sekundi kasnije Saul vraća na dva pogotka prednosti domaćina. Isti igrač autogolom smanjuje na 3:2, a u posljednjoj minuti Hector donosi potvrdu finala Real Rietiu. Spomenimo i dva crvena kartona Luparensea, kao i čak četiri vratnice pogođene od strane domaćina. Kod gostiju, okvir gola "tresao samo" Foglia.