Kazahstan u polufinalu

Featured Kazahstan u polufinalu

Prvo veliko iznenađenje, Kazahstan je pobedio Italiju i poslao kući branioca titule EP reprezentaciju Azura...

Početak utakmice je prošao u ispitivanju protivnika. Tek na polovini prvog dela susreta Leo i Daglas pokušavaju opasnije da ugroze gol Mamarele, ali bez uspeha. Opet napadači Kazahstana prete ali je lopta fijuknula pored stative. Činilo se tada da će Azuri krenuti odlučnije ali se desilo suprotno... Prekid je ovog puta bio koban za Italiju, na povratnu loptu naleće Leo, koji rezentnim udarcem pogađa mrežu nemoćnog Mamarele 1:0! Kazahstan je iznenadio novim pogotkom u 19.minutu! Žamankulov se najbolje snalazi ispred gola Italije i pogađa za iznenađujućih 2:0! Talijani u prvih 20 minuta praktično nisu zapretili golu Kazahstana koji je tako na odmor otišao s apsolutno zasluženom zalihom od dva gola viška...

Nastavak donosi bržu i konkretniju igru reprezentacije Italije, i već u 23.minutu Italijani iz prve prilike na utakmici dolaze do gola. Erkolezi probija po desnoj aut liniji sjajno i pogađa Fortina koji sigurno sprovodi loptu u mrežu iza nemoćnog Iguite – 2:1! Nije se još stišalo slavlje na klupi a Giason je izgubio loptu, Azerbejdžanci seku napad a lopta dolazi do Jesenamanova koji udarcem sa oko 10-ak metara probija kroz ruke Mamarele za 3:1! Poslednjih pet minuta Manikeli uvodi petog igrača umesto golmana i to donosi rezultat. Fortino je s desne strane vratio loptu na vrh kaznenog prostora pa Kanal pogađa za 3:2. Ali samo 8 sekundi kasnije Kazahstan vraća prednost na značajna 2 gola razlike. Jesenamanov je pucao iskosa s leve strane, a lopta se od suprotne stative odbija u Nurgozina i završava u mreži za 4:2! Italijani su zanemeli... U poslednjem minutu Leo je duboko sa svoje polovine lobom u prazan gol pogodio mrežu, za konačnih 5:2!

Igra reprezentacije Italije je bila neprepoznatljiva,a u prve dve utakmice nisu primili ni jedan gol. Kazahstan je srčano odigrao i sasvim zasluženo prošao u polufinale EP.

09. februar 2016

21:00

Sudije: Kamil Četin (Turska) i Sedrik Pelizje (Finska)

UEFA EURO 2016

4.utakmica četvrtfinala

KAZAHSTAN – ITALIJA 5:2 (2:0)

1:0 Leo 15', 2:0 Žamankulov 18', 2:1 Fortino 22', 3:1 Jesenamanov 22', 3:2 Kanal 36', 4:2 Nurgozin 38', 5:2 Leo 40'

KAZAHSTAN: 2. Iguita(golman), 6. Leo, 19. Daglas, 9. Dovgan, 10.Jesenamanov, 1.Šamro(golman),8.Sulejmenov(kap.), 11.Peršin, 3.Knaub, 4. Grebonos , 5.Žamankulov, 7.Pengrin, 15. Taku, 18.Nurgozin

Selektor: Kakau

ITALIJA: 1. Mamamrela (golman), 2. Erkolezi, 3. Gabriel Lima (kap.), 10. Aleks Merlim, 9. Fortino, 12. Miareli (golman), 4. Romano, 5. Leđiero, 13. Giason, 15.Murilo, 6. Onorio, 7. De Luka, 8. Patias, 11. Kanal

Selektor: Roberto Menikeli