Sedmica fantastične Italije

Featured Sedmica fantastične Italije

Bez obzira što je danas Češka izgledala podosta izgubljeno i što ih je „ranio“ rani pogodak, Italija je pokazala da je prema dosad prikazanom prva reprezentacija turnira.

Utakmica je započela – pogotkom. Nakon 26 sekundi Gabriel Lima poslužio je Rodolfa Fortina koji bježi svom čuvaru i smireno pogađa za 0:1. U desetoj minuti isti akteri i ishod, ali obrnute uloge – sada je Fortino vratio za Limu koji povisuje na 0:2.

Početkom drugog poluvremena stvari pošle još više nizbrdo za Čehe. Najprije je u 21. minuti Alex Merlim povisio na 0:3, a onda 29 sekundi kasnije Fortino u gol „sprema“ Ercolessiev ubačaj da bi u 22. minuti, također samo, 19 sekundi nakon toga Koudelka u svoj gol skrenuo novi ubačaj Ercolessia za velikih 0:5. Do kraja utakmice Honorio povisuje na 0:6, a Patias koristi asistenciju Lime za konačnih 0:7.

07. veljače 2016

21:00

Suci: Timo Onatsu (Finska) i Ivan Shabanov (Rusija)

UEFA EURO 2016 – SKUPINA D

ČEŠKA – ITALIJA 0:7

0:1 Fortino 1', 0:2 Lima 10', 0:3 Alex Merlim 21' 0:4 Fortino 22', 0:5 Koudelka (ag) 22', 0:6 Honorio 24', 0:7 Patias 33'

ČEŠKA: Gerčak, Holy, Koudelka, Rešetar, Slovaček, Vahala, Cupak, Novotny, Hruby, Kovacs, Janovsky, Zaruba, Seidler, Rodek

Izbornik: Tomaš NEUMANN

ITALIJA: Mammarella, Ercolessi, Gabriel Lima, Alex Merlim, Fortino, Miarelli, Romano, Leggiero, Giasson, Murilo, Honorio, De Luca, Patias, Canal

Izbornik: Roberto MENICHELLI