Featured Češka pala u finišu novog Futsal klasika!

Definitvno večerašnja utakmica je bila poslastica za futsal sladokusce!

Najava Azerbejdžan Češka

Alex Merlim poveo...

Fantastična utakmica u kojoj je futsal pokazao sav svoj raskoš - golovi, akcije, odbrane, dramatika... Otvorenog garda Azerbejdžan i Češka su se sudarili u Areni.

Najpre propuštene prilike na obe strane a onda...Iako su Azeri već u 7. minutu vodili sa 2:0 Česi se nisu predavali... Za brz i efikasan početak su se pobrinuli Farzalijev u 6. i Borisov u 7. minutu. Čeh Zaruba je bio vešt i uporan pa je iskoristio nepažnju Azera i smanjio na 2:1, u 10. minutu. Česi su mogli i izjednačiti ali je sreća bila saveznik Azera jer je opasan udarac završio u okvir gola. Sledi majstorija De Arauja kada je prosto promešao odbranu Češke i lobovao nemoćnog Gerčaka 3:1, gol za špice! Holi smanjuje rezentnim udarcem na 3:2, gotovo u istom minutu igre. Koudelka pogađa okvir gola da bi kapiten Rešetar poravnao na 3:3! Ipak na samoj kraju prvog dela Eduardo postiže i četvrti gol za Azerbejdžan 4:3, što je ujedno i rezultat poluvremena.

Nastavak isto uzbudljiv, ali prvi do pogotka stižu uporni Česi – Novotnji poravnava na 4:4, mrežu nije opet sačuvao Husejnli. Šta reći za statistiku da su Česi več u 26. minutu meča uputili 50 udaraca ka golu Azera, a pri tome su tri puta pogađali samo okvir gola. Kada se mislilo da će Česka doći do vodstva, ali Augusto nemisli tako u 27. minutu postiže gol za 5:4! Da se drama u ovoj utakmici nije mogla izbjeći pokazao je Kovač koji ponovno vraća Češku četiri minuta kasnije – 5:5! Treće izjednačenje do sada na ovoj ludoj utakmici... Par minuta pre kraja Azerbejdžan uvodi golmana – igrača Borisova. Eduardo, Augusto, i Rafael su iskusno pleli mrežu oko Gerčaka. Na 40 sekundi pre zvižduka na odličnu asistenciju Augusta, Rafaelo pogađa za konačnih 6:5!

Azerbejdžan je slavio, ali nije siguran učesnik završnice...

Reprezentacija Češke može izbaciti Azerbejdžan ukoliko pobedi aktuelnog šampiona Italiju u nedelju. Biće to sigurno još jedna poslastica i futsal spektakl u Areni.

05. februar 2016

21:00

Sudije: Admir Zahovič (Slovenija) i Gerald Bauernfeind (Austrija)

UEFA EURO 2016 – Grupa D

AZERBEJDŽAN – ČEŠKA 6:5 (4:3)

1:0 Farzalijev 6', 2:0 Borisov 7', 2:1 Zaruba 10', 3:1 De Arujo 12', 3:2 Holi 12', 3:3 Rešetar 16' 4:3 Eduardo 20', 4:4 Novotnji 24', 5:4 Augusto 27', 5:5 Kovač 31', 6:5 Rafael 40'

AZERBEJDŽAN: 12. Husejnli (golman), 6. Eduardo, 15. Rafael, 5. De Arujo, 9. Augusto, 19.Zamanov(golman), 3.Zejnalov, 8.Farzalijev (kap.), 2. Hamazajev, 4. Čovdarov, 14. Borisov, 16. Bagirov, 18. Čujkov

Selektor: Faustino Perez (Španija)

ČEŠKA: 12. Gerčak (golman), 9. Holi, 14. Janovski, 4. Zaruba, 7. Rešetar (kap.), 16. Vahala (golman), 2. Cupak, 3. Novotnji, 5. Hrubi, 13. Kovač, 6. Koudelka, 8. Slovaček, 10. Seidler, 11. Rodek

Selektor: Tomaš Nojman