KVALIFIKACIJE ZA EURO U KONKURENCIJI DAMA: Sjajna Hrvatska na bod od ostvarenja sna, još jedan ubedljiv poraz Srbije!

Ženska futsal reprezentacija Hrvatske Facebook.com/ Futsal žene Hrvatska Ženska futsal reprezentacija Hrvatske

Odigrane su utakmice drugog kola kvalifikacija za Evropski šampionat u konkurenciji dama.

Posle poraza od Finske, rezultatom 8:2, selekcija Srbije odigrala je bledo i protiv Češke, a rezultat tog meča bio je 7:0 za protivnika. Treba napomenuti da je ovo prvo zvanično takmičenje selekcije Srbije i videćemo da li će izabranice Dejana Majesa popraviti utisak u poslednjem meču protiv domaćina Portugala koji je već obezbedio plasman na Euro. Tri gola za Češku postigla je Iva Odehnalová, dva puta je pogađala Barbora Hýlová, dok su po jednom bile precizne Markéta Koplíková i Sara Plzakova.

Sa druge strane, rapsodija 'Mini Vatrenih' u Karlovcu! Fenomenalno igraju izabranice Jakova Ungarova, a snagu Hrvatske osetila je i sjajna Švedska koju su 'Mini Vatrene' savladale sa 3:2. Pobeda još više dobija na značaju ako se uzme u obzir da je Švedska vodila na poluvremenu pogodkom My Olofsson Hjelm sedam sekundi pre isteka dvadesetog minuta, a prednost je duplirala Susan Varli u prvom minutu nastavka. To nije demoralisalo domaćina koji preko dvostrukog strelca Tomislave Matijević i Tihane Nemčić koja je pogodila jednom, stiže do trijumfa od 3:2! S obzirom na to da su u prvo kolu Rusija i Švedska odigrale nerešeno, Hrvatskoj će u susretu poslednje runde biti dovoljan i bod protiv Rusije za istorijski plasman na Evropski šampionat! Ovaj meč na programu je u subotu 15. septembra sa početkom u 19 časova!

Evo i svih rezultata drugog kola glavne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u konkurenciji dama:

Grupa 3, Čerkasi, Mađarska - Kazahstan 8:4

Grupa 2, Karlovac, Slovenija - Rusija 0:5

Grupa 1, Madrid, Rumunija - Italija 2:8

Grupa 4, Oliveira de Azemis Češka - Srbija 0:7

Grupa 3, Čerkasi, Ukrajina - Beloruija 4:2

Grupa 2, Karlovac, Hrvatska - Švedska 3:2

Grupa 1, Madrid, Španija - Poljska 8:0

Grupa 4, Oliveira de Azemis, Portugal - Finska 3:1

Mečevi trećeg kola odigraće se u subotu 15. septembra.