KVALIFIKACIJE ZA EURO U KONKURENCIJI DAMA: 'Mini Vatrene' sjajne na debiju, Finska prejaka za Srbiju!

Ženska futsal reprezentacija Hrvatske Facebook.com/ Gabrijela Gaiser Ženska futsal reprezentacija Hrvatske

Turniri glavne runde kvalifikacija za Evropski šampionat u konkurenciji dama startovali su u sredu 12. septembra.

Svoj debi imale su i selekcije Hrvatske i Srbije. Izabranice Dejana Majesa naletele su na raspoloženu Finsku i spasa nije bilo. 8:2 poražena je Srbija, ali treba imati u vidu da je ova selekcija tek skoro okupljena, dok je reprezentacija Finske dosta iskusnija. Za Finsku su pogađale Jonna Kykkänen u 2. i 21. , Tiia Juntikka u 7. , 27. i 39. , Sini Sutinen u 19. , Emilia Jokisalo u 29. i Anna Keränen u 33. minutu, dok su za Srbiju pogađale Barbara Izgarević u 20. i Milena Čanović u 31. minutu. Ovaj poraz doveo je izabranice Dejana Majesa u nezavidnu situaciju i jako teško će uspeti da obezbede plasman na Evropski šampionat jer je u drugoj utakmici ove grupe domaćin Portugal sa čak 12:0 savladao Češku!

Na turniru u Karlovcu, istorijska pobeda Hrvatske! Izabranice Jakova Ungarova bile su bolje od Slovenije rezultatom 6:2 i na taj način su povećale šanse da se plasiraju na završni turnir. Bolja je bila Hrvatska tokom čitavog meča i na kraju je zasluženo slavila, a za 'Mini Vatrene' golove na ovom meču postigle su Tomislava Matijević u 6. , 20. , 32. i 39. , Sandra Brkan u 25. i Mihaela Horvat u 27. minutu. Čast Slovenije donekle golovima su spasile Mateja Vojsk u 26. i Tanja Vrabel u 34. minutu, ali to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz. U drugom meču ove grupe Rusija i Švedska su odigrale nerešeno, 2:2 i pred nastavak takmičenja apsolutno je sve moguće.

Evo i svih rezultata prvog kola glavne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u konkurenciji dama:

Italija - Poljska 6:1

Kazahstan - Belorusija 0:8

Rusija - Švedska 2:2

Srbija - Finska 2:8

Španija - Rumunija 12:1

Ukrajina - Mađarska 4:4

Hrvatska - Slovenija 6:2

Portugal - Češka 12:0