EVROPA IMA NOVOG VLADARA: Bruno Koeljo je junak Portugala, Španija u pravom spektaklu skinuta sa trona!

Bruno Koeljo postiže pogodak za izjednačenje Uefa.com Bruno Koeljo postiže pogodak za izjednačenje

Portugal je novi prvak starog kontinenta!

Portugalci su u finalnom meču savladali Španiju posle produžetaka i tako osvojili prvu titulu šampiona starog kontinenta. Kao iz snova su meč počeli izabranici Horhea Braza, pa je najbolji futsaler sveta Rikardinjo već u prvom minutu iskoristio kiks Migelina i doveo Portugal u vođstvo od 1:0! To je 'otvorilo' utakmicu pa smo do kraja prvog poluvremena videli nekoliko sjajnih prilika na obe strane, ali mreže su mirovale sve do 19. minuta kada su Španci odigrali sjajnu akciju i Tolra je posle popularne 'kašike' Lina šansu pretvorio u gol tako da se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

Drugi deo igre doneo je atomski futsal i jedne i druge selekcije pa je publika u 'Stožicama' ali i pored malih ekrana mogla da uživa u pravom spektaklu! Do prednosti su ipak stigli Španci i to preko Lina u 32. minutu. Sjajnu akciju iz slobodnog udarca izvela je Crvena Furija, a golman Andre Souza nije idealno postavio 'živi zid' pa je Lin ostao sam na drugoj stativi i nije mu bilo teško da loptu ubaci u mrežu. Dodatni problem za Portugalce bio je i peti prekršaj koji su napravili pa su morali da budu dodatno oprezni do kraja meča. A kako to obično biva, nisu bili oprezni... Ipak, posle šestog prekršaja koji je napravio možda i najslabiji akter meča Varela, Migelin je kao i protiv Kazahstana uzdrmao okvir gola. Ovog puta prečka je bila protiv Španije, a od siline udarca Migelina gol se verovatno i dalje trese! Kazna je stigla veoma brzo. Portugalci su krenuli sa pet igrača u polju četiri minuta pre kraja susreta i u 39. minutu Bruno Koeljo uspeo je da sjajnu akciju pretvori u pogodak za veliku radost Rikardinja i ekipe!

Ušlo se u produžetke, a u prvom delu dodatne igre nije bilo većih prilika za pogodak sve do 45 sekundi pred kraj a tada je Migelin ostao sam 1 na 1 sa Andreom Souzom, ali je golman Portugala zaustavio ovaj udarac. U 20. sekundi drugog produžetka ceo futsal svet je zanemeo! Posle bezazlenog duela Tolre i Rikardinja, portugalski čarobnjak je ostao na zemlji uz bolnu grimasu na licu, a da je u pitanju teža povreda govorila je i reakcija Tolre koji je isto trenutka pozvao lekarsku službu da uđe u teren. Rikardinjo se nije vraćao na teren do kraja meča, a Španija je u istom minutu imala sjajnu priliku ali je udarac Aleksa zaustavila stativa. 3 minuta i 48 sekundi pre kraja susreta i Španija je napravila peti prekršaj pa su oba tima morala da budu dodatno oprezna kako eventualni novi kazneni udarac ne bi rešio pitanje pobednika. Do kraja meča Španci su imali još dve prilike preko Lina i Solana, a onda 56 sekundi pre kraja utakmice nepažnja Solana i diskutabilna odluka sudijskog tandema koji svira bezazlen i može se reći nepostojeći faul Španaca na polovini Portugala i tako dao priliku Brunu Koelju da iz penala sa 10 metara stigne do prednosti! Ono što Migelin nie uspeo da uradi Bruno Koeljo jeste i rezantnim udarcem uz samo stativu pogodio mrežu Paka Sedana za 3:2! Krenuli su Španci sa igračem umesto Sedana i imali su neverovatnu priliku 13 sekundi pre kraja susreta, ali je Andre Sousa odbranio nemoguće i tako doneo titulu svojoj reprezentaciji! Treba napomenuti da je ovo neverovatna slučajnost sa šampionatom Evrope u fudbalu koji su Portugalci osvojili, a da se najbolji igrač njihove reprezentacije i jedan od najboljih igrača sveta Kristijano Ronaldo povredio!

Portugal - Španija 3:2 (1:1;2:2)

Strelci: Rikardinjo 1. i Bruno Koeljo 39. i 50. minut za Portugal, a Tolra u 19. i Lin u 32. minutu za Španiju.

Portugal: Andre Sousa – Kari, Bruno Koeljo, Matoš, Rikardinjo.

Bebe, Viktor Ugo – Andre Koeljo, Tunja, Migel, Sesilio, Moreira, Varela, Brito.

Selektor: Horhe Braz

Španija: Pako Sedano – Ortiz, Pola, Migelin, Aleks.

Hesus Herero – Tolra, Bebe, Adolfo, Solano, Lin, Lozano, Usin, Hoselito.

Selektor: Hose Venacio Lopez.