EDER LIMA PRESUDIO KAZAHSTANU: Rusija stigla do bronze u meču koji će veoma brzo pasti u zaborav!

Eder Lima Uefa.com Eder Lima

U utakmici za treće mesto Evropskog šampionata u Sloveniji Rusija je savladala Kazahstan rezultatom 1:0.

Ovo je bio jedan od najlošijih mečeva odigranih u hali 'Stožice', ali to je donekle i razumljivo uzimajući u obzir da su se obe selekcije dosta istrošile u polufinalu. Prvih 20 minuta za zaborav, Kazahstanci su imali jednu priliku, ali su pogodili okvir gola Rusa, dok su Baćuške malo češće pretile Igiti koji je bio maestralan. U drugom poluvremenu Robinjo, Eder Lima i ekipa krenuli su konkretnije na gol Kazahstana, ali Igita nije dozvoljavao promenu rezultata. Sve do 29. minuta kada upravo Robinjo i Eder Lima koriste neverovatan kiks odbrane Kazahstana, a iskusni sidraš pogađa za ispostaviće se konačan rezultat meča. Do kraja meča Kazahstanci su pokšavali, ali je Zamtaradze briljirao, a treba napomenuti da je Daglas Junior, jedan od najboljih igrača šampionata, susret završio pre vremena zbog drugog žutog kartona. Na kraju, Rusija – Kazahstan 1:0, Baćuške su stigle do bronze u meču koji će veoma brzo pasti u zaborav!

Rusija - Kazahstan 1:0

Strelac: Eder Lima u 29. minutu

Rusija: Zamtaradze – Eder Lima, Robinjo, Davidov, Čiškala.

Putilov – Liskov, Romulo, Milovanov, Abramov, Nijazov, Abramovič, Afanasjev, Eskverdinja.

Selektor: Sergej Skorovič

Kazahstan: Igita – Tajnan, Jesenamanov, Daglas Junior, Nurgozin.

Šamro – Zamankulov, Suleimanov, Dovgan, Peršin, Taku, Tursagulov, Orazov.

Selektor: Kakau.