OVO JE FUTSAL!!! Kazahstan stao na korak od čuda, Španija posle penala zakazala duel sa Portugalom!

Futsal reprezentacija Španije Uefa.com Futsal reprezentacija Španije

U spektakularnoj utakmici koja je pokazala sve čari futsala, Španija je u drugom polufinalnom meču Evropskog šampionata u Sloveniji posle boljih izvođenja penala bila bolja od Kazahstana.

Meč je počeo onako kako se to i očekivalo, Kazahstan je tražio igru sa golmanom Igitom u polju, dok su Španci visokim presingom to pokušavali da spreče. U vođstvo su ipak došli Kazahstanci golom Tajnana u osmom minutu. Već do kraja prvog dela susreta Crvena Furija je došla do potpunog preokreta autogolom Jesenmanova u 16. i pogotkom Tolre u 19. minutu.

Činilo se da će tada izabranici Hosea Venacija Lopeza preuzeti konce igre i rutinski odigrati drugi deo utakmice, ali se u 25. minutu desilo nešto potpuno drugačije! Prvo je čovek bez kog kazahstanski nacionalni tim ne bi mogao da se zamisli, naturalizovani Brazilac Igita savladao kolegu Paka Sedana, da bi samo 45 sekundi kasnije Taku doneo potpuni preokret! Nisu se predavali Španci i prvo su izjednačili preko Hoselita, da bi Pola iskoristio kiks poslednjeg igrača odbrane Kazahstana i rutinski rešio situaciju 1 na 1 sa Igitom za 4:3! Nije Kazahstan menjao stil igre, Igita je i dalje bio više na protivničkoj nego na svojoj polovini, a za hrabrost su nagrađeni minut i 19 sekundi pre kraja susreta kada ne toliko jak i precizan udarac Daglasa Juniora vara Sedana i vraća utakmicu u egal. Bio je ovo pogodak koji je obezbedio produžetke Kazahstanu.

U prvom delu produžetka Španci su ponovo stigli u vođstvo, ovog puta preko Migelina i tada je još jednom delovalo da će pre penala obezbediti finale. Da tako nešto ne urade sprečio ih je maestrali Igita sa tri spektakularne odbrane u drugom produžetku, a te intervencije dale su krila njegovim saigračima koji dolaze do izjednačenja pogotkom Zamankulova u 48. minutu posle spektakularne akcije.

Nije bilo većih uzbuđenja do kraja susreta i ušlo se u penal seriju! Prvo je Migelinov udarac po sredini gola prošao kroz ruke Igiti, da bi u istoj seriji Pako Sedano spektakularno odbranio izuzetno jak udarac Tajnana posle kog je čak morala da mu se ukaže lekarska pomoć zbog bolova u stomaku. Ipak, serija se nastavila a svi igrači su bili precizni do kraja – Peršin za Kazahstan, a kapiten Ortiz i Lin za Španiju i tako se Crvena Furija dosta teže nego što se očekivalo našla u finalu!

Finalni meč Evropskog šampionata u Sloveniji između Portugala i Španije odigraće se u subotu 10. februara sa početkom u 21 čas, dok će se tri sata ranije u borbi za bronzu sastati Kazahstan i Rusija!

Kazahstan – Španija 5:5 (1:2;4:4) penali 1:3

Strelci: Tajnan 8. , Igita 25. , Taku 25. , Daglas Junior 39. i Zamankulov 48. minut za Kazahstan, a Jesenamanov 16. , Tolra 19. , Hoselito 29. , Pola 34. i Migelin 43. minut.

Penal serija: 0:1 Migelin

0:1 Tajnanov udarac brani Pako Sedano