DO SVIDANJA BAĆUŠKE, ČAROBNJAK JE U FINALU: Andre i Bruno Koeljo pogurali Rikardinja i Portugalce ka završnici Evropskog šampionata!

Reprezentacija Portugala Uefa.com Reprezentacija Portugala

U prvoj utakmici polufinala Evropskog šampionata u Sloveniji Portugal je bio bolji od Rusije rezultatom 3:1.

Nije sve počelo onako kako su Rikardinjo i ekipa želeli jer je Eder Lima sjajno iskoristio kontra napad posle greške Portugalaca i pasa Robinja i tako doveo svoj tim u vođstvo od 1:0. Do kraja prvog dela igre oba tima su imala po nekoliko šansi, ali je rezultat ostao nepromenjen, Rusija – Portugal 1:0.

Portugalci su u drugom poluvremenu zaigrali agresivnijei konkretnije što je donelo rezultat u 31. minutu. Gol za izjednačenje je postigao Andre Koeljo i tako meč učinio dodatno neizvesnim. Kada je svojim drugim golom na meču Andre Koeljo doveo Portugal u vođstvo delovalo je da su Rusi u velikom problemu. Ipak, preterana agresivnost donela je Rikardinju i ekipi pet prekršaja pa su morali da budu dodatno oprezni do kraja susreta. I onda, u 40. minutu momenat koji je stavio tačku na ovaj meč. Rusija je igrala sa pet igrača u polju, napravila sjajnu šansu, a golman Andre Sousa je intervenisao rukom van šest metara, sudije to nisu primetile a lopta je došla do Bruna Koelja koji je pogodio nebranjenu mrežu Baćuški za činilo se nedostižnih 3:1! Ostalo je ipak još 56 sekundi do kraja što u futsalu zna biti čitava večnost, a Eder Lima je već u sledećem  napadu vratio rezultatsku neizvesnost i 49 sekundi pre kraja susreta doneo nadu svom timu da može do produžetaka. Imali su Rusi još jednu priliku, nisu je iskoristili i tako su Portugalci otišli u finale gde će u subotu 10. februara čekati boljeg iz duela Kazahstan – Španija. Biće ovo prilika za Rikardinja da konačno osvoji titulu sa reprezentacijom i tako kompletira svoju kolekciju trofeja.

Rusija – Portugal 2:3 (1:0)

Strelci: Eder Lima 4. i 40. minut za Rusiju, a Andre Koeljo 31. i 36. i Bruno Koeljo 40. minut za Portugal.

Rusija: Zamtaradze – Eder Lima, Robinjo, Davidov, Čiškala.

Putilov – Liskov, Romulo, Milovanov, Abramov, Nijazov, Abramovič, Afanasjev, Eskverdinja.

Selektor: Sergej Skorovič

Portugal: Andre Sousa – Kari, Bruno Koeljo, Matoš, Rikardinjo.

Bebe, Viktor Ugo – Andre Koeljo, Tunja, Migel, Sesilio, Moreira, Varela, Brito.

Selektor: Horhe Braz