PORTUGALSKI BRZI VOZ PREGAZIO AZERBEJDŽAN: Mašinovođa Rikardinjo pokazao zbog čega je futsal toliko magična igra!

Futsal reprezentacija Portugala Uefa.com Futsal reprezentacija Portugala

U trećoj utakmici četvrtfinala Evropskog prvenstva u Sloveniji, Portugal je demonstrirao moć i pokazao zbog čega je jedan od glavnih favorita za osvajanje prvog mesta!

Azerbejdžan je demoliran, a to je možda i blaga reč za situaciju koju smo videli na terenu. Konačan rezultat bio je 8:1 za Rikardinja i ekipu, iako nije sve delovalo tako svetlo na početku. Već u 54. sekundi Everton Kardozo uputio je lagan udarac sa polovine terena, tek toliko da zagreje ruke golmana Andre Souse, ali je reakcija čuvara mreže Portugala bila katastrofalna i Azerbejdćan je stigao u prednost! Ipak, Portugal je izjednačio iz prvog pravog napada, a strelac je posle spektakularne asistencije Rikardinja, iz drugog pokušaja bio Pedro Kari. Već u šestom minutu videli smo potpuni preokret, a strelac je ponovo bio Kari. Do kraja prvog dela igre pogađali su još Peni Varela i dva puta Rikardinjo, a igra sa golmanom u polju ništa dobro nije donela Azerbejdžancima.

U drugom delu igre slična priča. Uzaludni pokušaji Azerbejdžana i rutinska završnica iz kontra napada za Portugalce. Na 6:1 povisio je Bruno Koeljo, a kontra napad za 7:1 u gol je pretvorio Rikardinjo. Treba napomenuti da je Bruno Koeljo sjajno asistirao iako je mogao sam da završi ovu akciju. Do kraja susreta Rikardinjo je postigao još jedan pogodak i tako naneo rezultatsku katastrofu Azerbejdžanu, meč je završen 8:1! A moglo je biti i ubedljivije...

Portugalci su demonstrirali moć i pokazali koliko su kvalitetni, a Rikardinjo je pokazao zbog čega je trenutno najbolji igrač na svetu! U polufinalu Portugal će u četvrtak osmog februara od 18 časova igrati protiv Rusije i tako imati priliku da stigne u finale Evropskog šampionata u Ljubljani.

Portugal – Azerbejdžan 8:1 (5:1)

Strelci: Pedro Kari 3. i 6. , Peni Varela 10. , Rikardinjo 11. , 20. , 26. i 32. i Bruno Koeljo 25. minut – Everton Kardozo 1. minut.

Portugal: Andre Souza – Pedro Kari, Bruno Koeljo, Žoao Matos, Rikardinjo.

Bebe, Viktor Ugo – Andre Koeljo, Tunja, Migel, Sesilio, Moreira, Varela, Brito.

Selektor: Horhe Braz

Azerbejdžan: Huseinli – Bolinja,  Fineo, Eduardo, Everton Kardozo.

Kudrov – Hamazajev, Atajev, Čovdarov, Farzalijev, Vasura, Bagirov, Borisov, Mamadkarimov.

Selektor: Alesio Da Silva