MOĆNI JASTREBAC! Blačani ubedljivi protiv Kalče!

Fenomenalnu utakmicu odigrali su futsaleri Jastrepca.

Oni su u 10. kolu Prve futsal lige Srbije ubedljivo savladali Kalču u prelepoj atmosferi pred oko 400 gledalaca i tako su nastavili put ka sredini tabele. Od samog starta meča bilo je jasno da će Blačani dati sve od sebe da što pre obezbede trijumf pa je već u prvom minutu najmlađi na terenu, ali i u celom šampionatu Srbije, Matija Urošević, postigao pogodak za 1:0. Dva minuta kasnije Micić je duplirao prednost i postavio konačan rezultat prvog poluvremena. U nastavku je viđena kanonada domaćina. Pokušavali su igrači Kalče da ugroze gol Pavlovića, ali te pretnje nisu bile ozbiljne najviše zahvaljujući sjajnoj timskoj igri izabranika Marka Gavrilovića. U 25. minutu Vukajlović je povisio na 3:0 da bi pet minuta kasnije, svojim drugim golom, supertalentovani Urošević izrastao u igrača utakmice i doneo svom timu četiri gola prednosti. Pored dva pogotka Urošević je i asistirao kod jednog gola i svojom igrom dokazao je da Srbija ima lepu futsal budućnost. Peti gol za Jastrebac delo je Lazovića u 33. minutu, odlični Mesi Cvetanović upisao se u strelce dva minuta kasnije, da bi na 7:0 povisio Sudimac u 38. minutu. Počasni pogodak za Nišlije delo je Spasića minut pre kraja utakmice. Posle 10 odigranih mečeva Jastrebac se nalazi na šestom mestu prvoligaškog karavana sa 15 osvojenih bodova dok je Kalča trenutno 11. sa četiri boda.