PODELA BODOVA NA BANJICI: Domaćin vodio, Požarevac se izvukao u finišu!

USC 'Voždovac' na Banjici ponovo je bio poprište jednog sjajnog duela.

Po završetku rukometnog derbija u kom je Partizan savladao Crvenu zvezdu rezultatom 27:26, na teren su izašle ekipe Banjice i Požarevca, a igrači oba tima publici su priredili meč za pamćenje. Krenuo je domaćin furiozno u utakmicu i posle 10 minuta igre delovalo je da se Požarevcu sprema rezultatska katastrofa. Gosti su imali tek dva pokušaja iz daljine, ali su udarci Nemanje Mitrovića bili dovoljno jaki tek da zagreju dlanove golmana Sokića. Sa druge strane, domaćin je igrao sjajno, a dobru igru krunisali su golovima i brzo su stigli do prednosti od 3:0. Mrežu Jovića načeo je Smailagić u 5. minutu, njegov udarac zakačio je jednog igrača Požarevca, promenio pravac i završio u mreži gostiju. Tri minuta kasnije kapiten Ristanović je odličnim udarcem duplirao prednost, da bi Smailagić u 10. minutu, svojim drugim golom povisio na 3:0. Tada se Požarevac budi, a Banjica nesvesno povlači. Gosti su stvorili nekoliko izglednih prilika pred golom domaćina, ali je fenomenalan bio Sokić. Ipak, igra 'preko sidra' isplatila se Požarevcu u 13. minutu kada je posle jedne akcije Jeremić ostao sam u 6 metara domaćih i udarcem pod samu prečku smanjio je na 3:1. Upravo je minijatura Jeremića i sjajan solo prodor uz liniju, a zatim i asistencija ka Jociću koji je sa druge stative ubacio loptu u prazan gol, bila dovoljna da se Požarevac potpuno vrati u meč i na odmor ode sa jednim golom zaostatka. Nastavak igre doneo je sličnu situaciju kao i prvo poluvreme. Banjica je bila bolji rival i posle nekoliko promašenih šansi u 28. minutu stigla je do prednosti od 4:2. Udarcem kroz noge golmanu Joviću, Igor Smailagić je kompletirao het trik i delovalo je da će domaćin upisati nova tri boda pred svojim navijačima. Požarevac je krenuo dosta agresivnije, igrači ove ekipe nisu imali više šta da čekaju, stvorili su par dobrih šansi, ali je Sokić bio raspoložen i ukrotio je sve udarce. Ali, kao po navici, neiskustvo mladih igrača beogradske ekipe i velika greška u 33. minutu, kada je Banjica u kontra napadu izgubila loptu, a 'požarevački Rikardinjo' Gostojić uputio udarac koji je na putu ka golu zakačio Smailagića i prevario Sokića, vratile su neizvesnost u meč. Poslednjih sedam minuta igralo se u neverovatnom tempu. Ređale su se šansa na šansu, a bolje prilike imao je domaćin i prosto je neshvatljivo šta su sve uspeli da promaše izabranici Slaviše Damjanovića. Nekoliko prilika da se reši utakmica, promašaji iz rubrike 'za verovali ili ne' i par sjajnih odbrana Jovića održavali su Požarevac u igri. Posebno dobre šanse imali su Ružičić, Ristanović, Dimčić i Ranković, ali lopta jednostavno nije htela u gol. I kako to obično biva, stigla je kazna... Dva minuta pre kraja utakmice gosti su izveli akciju iz kornera posle koje je talentovani Jeremić ostao usamljen na pet metara i topovskim udarcem poslao je loptu pod prečku Sokića za, ispostaviće se, konačnih 4:4. Sa pravom možemo da kažemo da je Požarevac zadovoljniji ovim bodom, jer je zaista neshvatljivo šta su sve igrači Banjice uspeli da promaše pri rezultatu 4:3. Ipak, i pored toga što nisu upisali novu 'trojku', izabranici Slaviše Damjanovića sačuvali su 'neosvojivu tvrđavu', jer ni posle četiri meča pred svojim navijačima ne znaju za poraz (pobede protiv Ekonomista i Sopota, remiji protiv Ekonomca 2 i Požarevca). Banjica je sa ovim bodom izašla iz 'opasne zone' i nalazi se na 6. mestu na tabeli sa 11 poena. Sa druge strane, Požarevac je osmi sa devet osvojenih bodova. Evo kako trenutno izgleda stanje na tabeli drugoligaškog karavana: