NIŠLIJAMA DERBI JUGA: Vinter Sport bolji od Vranja u tužnoj atmosferi bez publike! (VIDEO)

Vranje - Vinter Sport početak utakmice Dn 017 plus Vranje - Vinter Sport početak utakmice

Sablasno prazna dvorana u Vranju ponovo je bila domaćin jednog spektakularnog meča.

Publika, koja bi sasvim sigurno dobro popunila tribine u derbiju juga koji su odigrali Vranje i Vinter Sport, zbog kazne Saveza ostala je uskraćena za sjajnu futsal predstavu. Da li ovakve kazne idu u prilog popularizaciji magične igre na petoparcu zaista nismo sigurni, ali igrači su i pored tužne atmosfere našli motiv da odigraju najbolje što znaju, a tri boda su na kraju otišla u Niš, mada ne bi bilo nezasluženo ni da je ishod bio drugačiji.

Već u drugom minutu Marko Ilić je doveo goste u vođstvo, ali je odgovor stigao pet minuta kasnije preko najistaknutijeg pojedinca u domaćem timu Ilije Ristića. Do odlaska na odmor, Ilić svojim drugim golom, ovog puta u 16. minutu vraća prednost Vinter Sportu. Drugo poluvreme proteklo je u dominaciji domaćina koji je svim silama atakovao na gol sjajnog Milana Đorđevića, ali se rezultat na semaforu dugo nije menjao. A onda - triler završnica! Prvo je Ilija Ristić svojim drugim golom na meču u 37. minutu doneo izjednačenje Vranju, a i pored tog gola domaćin je nastavio sa napadima želeći ceo plen! To im se obilo o glavu jer je Ilijin prezimenjak, Vladimir Ristić, uspeo da postigne dva gola, u 39. i 40. minutu za konačnih Vranje - Vinter Sport 2:4.

Ovom pobedom Vinter Sport se osamostalio na sedmom mestu prvoligaškog karavana gde se nalazi sa deset osvojenih bodova. Vranjanci su, sa druge strane, osmi sa tri boda manje. Za kraj, da napomenemo da je ovom utakmicom Vranje odradilo suspenziju od dva meča bez prisustva publike pa će tribine na jugu Srbije ponovo biti otvorene za sve zainteresovane. Snimak drugog poluvremena ovog meča, koji je dn 017 plus ponovo prenosio uživo na svojoj Fejsbuk stranici, i izjave aktera možete pronaći na sledećim linkovima: