PAZARCIMA DERBI: Domaćin srušio FON u dvorani 'Pendik'!

KMF Novi Pazar Facebook.com/ KMF Novi Pazar - zvanična stranica KMF Novi Pazar

Derbi meč osmog kola Prve futsal lige Srbije odigran je u dvorani 'Pendik'.

Novi Pazar je dočekao FON i u uzbudljivom meču stigao do trijumfa rezultatom 4:3. Sam start meča nije išao u korist Pazarcima jer su gosti prvi stigli do gola i to već u drugom minutu preko Pešića. Odolevali su Beograđani čvrstom igrom u odbrani kojom je ponovo komandovao sjajni Nikola Josimović, ali je sredinom prvog poluvremena Milan Mutavdžić preuzeo stvar u svoje ruke i sa dva vezana gola, u 10. i 12. minutu, doneo preokret domaćinu. Novi Pazar je na odmor otišao sa dva gola prednosti, a za tako nešto se pobrinuo jedan od najperspektivnijih igrača u regionu i bivši futsaler Ekonomca, RB-a i Valete, Ninoslav Aleksić u 18. minutu. Krenuo je FON dosta agresivnije u drugi deo igre, ali se Novi Pazar odlično branio predvođen sjajnim Hotom na golu. Ipak, izabranici Borka Surudžića vraćaju se u meč, ponovo preko Pavla Pešića, pet minuta pre kraja. Krenuli su još jači napadi ekipe iz prestonice, a u jeku tih napada Sadović je vratio dva gola prednosti domaćinu u 38. minutu. Već minut kasnije Nikola Cvetković pogađa za 4:3, ali FON nije uspeo da stigne do izjednačenja i Novi Pazar je upisao 'trojku' u ovom derbiju. Posle osam odigranih utakmica Novi Pazar se nalazi na trećem mestu prvoligaškog karavana sa 18 bodova, isto koliko ima i drugoplasirana Nova Pazova. Sa druge strane, FON je trenutno peti sa 13 poena.