PRELEPO FUTSAL VEČE U PANČEVU: 'Onaj stari' Marko Pršić, Simić i maestralni Aksentijević srušili Poljake! (VIDEO)

Futsal reprezentacija Srbije pred početak utakmice Facebook.com/ Dragan Gale Tomic Futsal reprezentacija Srbije pred početak utakmice

Prelepo futsal veče u pančevačkoj dvorani 'Strelište'.

Pred oko 800 gledalaca reprezentacija Srbije je u spektakularnom meču bila bolja od Poljske rezultatom 4:3. Junaci ovog trijumfa bili su Marko Pršić i Miodrag Aksentijević, a jedan od pogodaka postigao je i Miloš Simić. Da krenemo od samog početka...

Posle početnog ispitivanja snaga i nekoliko intervencija odličnih Aksentijevića i Kaluze, prvi do gola stižu Orlovi i to u 14. minutu preko igrača Slavije iz Praga, Marka Pršića na asistenciju Mladena Kocića. Obećao je Pršić krajem maja ove godine u razgovoru za Futsal Balkan da će svi uskoro videti 'onog starog' Marka Pršića a iz utakmice u utakmicu on pokazuje da će nadmašiti i samog sebe! Zavidna forma, hladnokrvnost u važnim trenucima i majstorski potezi bili su dovoljni da se svi sete zlatnog doba Marba i nekog novog klinca koji u dresu beogradskog kluba dominira futsal scenom Srbije. Ipak, na odgovor gostiju se nije dugo čekalo, Zastavnik je samo minut kasnije doneo Poljacima izjednačenje. Osetili su gosti da bi tada mogli da slome otpor Orlova, osetio je to i golman Kaluza pa je u stilu 'Kazahstanca' Igite pokušao da napravi višak i iznenadi Aksentijevića. Ali Miki ne bi bio jedan od najboljih svetskih golmana da i on to nije predosetio! Uhvatio je loptu i hirurški preciznim udarcem pogodio je za novo vođstvo Srbije! Zaista, gol koji će se prepričavati... U samoj završnici prvog dela igre gost ipak stiže do novog izjednačenja i to preko Soleckog. Mreže su mirovale do 25. minuta kada su viđena dva gola. Prvo je igrač Haladaša, Miloš Simić svojim golom doneo novu prednost Srbiji, da bi Gladčak skoro pa momentalno odgovorio. A onda, 27. minut i još jedna minijatura sjajnog Marka Pršića koji je pogodio za konačnih 4:3. Pokušavali su Poljaci da se vrate u meč, ali odbrana Orlova izdržala je sve napade i izabranici Gorana Ivančića upisali su pobedu. Revanš meč ove ekipe odigraće u utorak 30. oktobra u 'Kristalnoj dvorani' u Zrenjaninu, a taj susret počeće u 18 časova. Ulaz za sve prisutne biće besplatan.

Srbija - Poljska 4:3 (2:2)

Pančevo, dvorana 'Strelište'

Strelci: Pršić u 14. i 27. , Aksentijević u 16. i Simić u 25. - Zastavnik u 15. , Solecki u 20. i Gladčak u 25.

Srbija: Aksentijević - Tomić, Pršić, Kocić, Vesić.

Klupa: Krasnić, Petrov, Rakić, Radin, Ramić, Lazarević, Simić, Radovanović, Vulić.

Selektor: Goran Ivančić

Poljska: Kaluza - Kubik, Zastavnik, Lutecki, Kriezel.

Klupa: Čižek, Vedzoni, Gladčak, Pjetruško, Solecki, Mikolajevič, Leščak, Veserling, Viduk.

Selektor: Blažej Korčinski