DERBI OPRAVDAO OČEKIVANJA: Nova Pazova dobra, Ekonomac bolji!

Igrači Ekonomca slave jedan od golova Instagram.com/ KMF Ekonomac Igrači Ekonomca slave jedan od golova

U derbiju, kako 7. kola Prve futsal lige Srbije, tako i čitave jesenje polusezone, Ekonomac je opravdao ulogu favorita i slavio je protiv Nove Pazove rezultatom 5:2.

Izabranici Predraga Rajića jesu slavili, ali se Pazova pokazala kao veoma 'tvrd orah' i opravdala je da ima kvalitet za sam vrh tabele! Kragujevčani su 'blickrigom' u režiji Nikole Matijevića i Marka Perića na samom startu utakmice stigli do dva gola prednosti i tako su pokazali da su derbi shvatili više nego ozbiljno. Matijević je mrežu Vulića pogodio u drugom, a Perić u trećem minutu. Tada gosti uspostavljaju ravnotežu i stvaraju nekoliko dobrih prilika pred golom odličnog Nemanje Momčilovića, ali promene rezultata nije bilo. Oba golmana bila su na visini zadatka u prvih 20 minuta, a publika koja je, ruku na srce, mogla i u većem broju da popuni tribine hale 'Jezero' jer ova dva tima sigurno to zaslužuju, mogla je da uživa u odličnoj futsal predstavi. Prvi do gola u nastavku ponovo stižu domaći i to preko Viktora Huga u 25. minutu, ali su izabranici Gorana Jakšića imali spreman odgovor preko iskusnog Vladimira Lazića pet minuta kasnije. Ipak, nade gostiju da mogu do povoljnog rezultata ugasio je Tales u istom 30. minutu, kada je nedugo posle Lazićevog gola pogodio za 4:1. Minut kasnije Slobodan Rajčević pogađa za 5:1, a do kraja susreta viđen je još jedan pogodak, Stefan Stanojević je u 35. minutu postavio konačnih, Ekonomac - Nova Pazova 5:2. Bila je ovo prava derbi utakmica i do sada najbolja provera za izabranike Predraga Rajića jer je Nova Pazova pružila dostojan otpor višestrukom uzastopnom šampionu Srbije. Ekonomac je i posle sedam odigranih utakmica prvi na tabeli sa maksimalnim učinkom, dok je Nova Pazova trenutno druga sa skorom od pet pobeda i dva poraza.