BANJICA OSTAJE NEOSVOJIVA TVRĐAVA: Domaćin u prelepoj atmosferi remizirao sa mladim timom Ekonomca!

Kapiteni Ristanović i Milenković sa sudijama pre početka utakmice Privatna arhiva Kapiteni Ristanović i Milenković sa sudijama pre početka utakmice

Dugo očekivani spektakl i sudar dve veoma perspektivne i talentovane ekipe, Banjice i drugog tima Ekonomca, doneo je sve ono što futsal čini magičnom igrom na petoparcu, kako na teren, tako i na tribine hale USC Voždovac.

Upravni odbor KMF Banjica organizovao je meč za desetku, više od 400 gledalaca našlo je svoje mesto na tribinama i sve je bilo spremno za spektakl na terenu!

Na terenu, start kao iz snova za domaćina!

Nespretnu reakciju golmana Milenkovića i odbrane Ekonomca iskoristio je najbolji strelac Banjice Aleksandar Ružičić i pogodio je za 1:0 u 4. minutu. Ipak, golmanu Ekonomca se pet minuta kasnije revanširao kolega Sokić koji je nespretnom reakcijom poklonio čistu šansu Kristijanu Vasiću koji je doneo izjednačenje gostima. Nije ovaj pogodak omeo domaće futsalere koji su već u 11. minutu preko iskusnog Smailagića stigli do nove prednosti. Tada mladi tim Ekonomca dolazi do inicijative i stvara nekoliko šansi pred golom Sokića koji se posle kiksa u devetom minutu probudio i podigao nivo svojih odbrana. U 13. minutu - novi gol za goste! Uigrana akcija iz slobodnog udarca donela je dosta prostora Andreji Stojčevskom koji je sa sedam metara šutirao neodbranjivo i doneo novo izjednačenje mladom timu Ekonomca.

Do odlaska na odmor viđen je još jedan gol i to ponovo u mreži kapitena gostiju Miloša Milenkovića. Stefan Dimčić je uputio opasan pas u šest metara Ekonomca, Kristijan Vasić je nespretno reagovao i autogolom u 16. minutu postavio je konačan rezultat prvog dela igre. Na poluvremenu, upravni odbor KMF Banjica u saradnji sa sponzorima podelio je vredne nagrade publici, a nastavak susreta doneo je totalno drugačiju sliku na terenu.

Napali su od prvog minuta gostujući futsaleri i u nekoliko navrata opasno su pretili golmanu Sokiću, ali je čuvar mreže Banjice bio na visini zadatka. Domaćin je imao dve dobre prilike iz kontra napada, a gosti su kreirali nekolicinu sjajnih šansi posle uigranih akcija, ali su mreže mirovale sve do 35. minuta kada Ekonomac stiže do novog izjednačenja. Udarac Vasića posle uigrane akcije iz auta prošao je kroz 'šumu nogu' u kaznenom prostoru domaćih i spasa nije bilo. Nije prestao mladi tim Ekonomca sa napadima, a na tri minuta pre kraja susreta trener Ivan Marinković rešio je da rizikuje i pokuša sa pet igrača u polju da stigne do trijumfa. Izgledalo je da gosti neće moći da probiju bedem izabranika Slaviše Damjanovića, ali je na oko 40 sekundi pre kraja Vasić ostao sam na drugoj stativi, na dva metra od gola Banjice. Fenomenalnu priliku za goste zaustavio je Sokić i rezultat je ostao 3:3.

Čuvar mreže Banjice Žarko Sokić i Stefan Dimčić

Mogao je gost da bude kažnjen za sve promašaje kada je kapiten Banjice Jovan Ristanović odlično izveo slobodan udarac sa preko 10 metara, ali je Milenković reagovao odlično i vremena za nešto više nije bilo. Na kraju, čini se najrealnijih 3:3. Banjica jeste tri puta vodila, ali je mladi tim Ekonomca imao inicijativu tokom većeg dela drugog poluvremena i na kraju je podela bodova nešto čime bi trebali da budu zadovoljni i jedni i drugi. Na tribinama je pored velikog broja navijača i ljudi iz sveta futsala viđen i trener prvog tima Ekonomca, Predrag Rajić, a da li će neko od mladih momaka iz Ekonomca B, a zašto ne i Banjice, u narednom periodu dobiti priliku da zaigra na velikoj sceni u dresu ekipe iz Kragujevca ostaje da se vidi. Treba napomenuti i da se u sastav Ekonomca posle neugodne povrede vratio jedan od najperspektivnijih igrača u regionu, Saša Digić i uz Milosavljevića, Stojčevskog i Vasića bio je najbolji na terenu u gostujućoj ekipi. Banjica je i na ovom meču delovala kao tim i to je ono po čemu je prepoznatljiva četa Slaviše Damjanovića ove sezone.

Atmosfera u svlačionici Banjice ponovo je bila prepoznatljiva

Odličan posao odradio je sudijski tandem Vladan Radulović - Nebojša Marinković, kao i treći sudija Marko Savić, a u tome su im pomogli igrači oba tima svojim fer i korektnim ponašanjem.

Posle šest odigranih utakmica Ekonomac B se nalazi na trećem mestu drugoligaškog karavana sa 11 osvojenih bodova, dok je Banjica trenutno peta sa bodom manje. Evo kako izgleda tabela Druge futsal lige Srbije: