PRVA FUTSAL LIGA SRBIJE: Sedmica Srpske, Novi Pazar u goleadi bolji od Vranja!

Fudbalski savez Srbije fss.rs Fudbalski savez Srbije

U mečevima Prve futsal lige Srbije odigranim u ponedeljak 8. oktobra, Srpska je pregazila ekipu Smedereva dok je Novi Pazar bio bolji od Vranja u meču u kom je viđeno čak 11 pogodaka.

Srpska je već do odlaska na odmor demonstrirala svu snagu i imala je prednost od 4:1. Domaćina je u vođstvo doveo Velimir Ratković u 4. minutu, prednost je duplirao Bojan Popović pet minuta kasnije, a Smederevci su odgovorili preko Tadića u 17. minutu. Do odlaska na odmor pogađali su još Brkić u 19. i Srdanović u 20. minutu, a nastavak igre nije doneo ništa novo jer su izabranici Miloša Alilovića i Đorđa Pantelića sigurnom igrom postigli još tri pogotka i mirno priveli utakmicu kraju. Briljirao je Milan Srdanović koji je kompletirao het trik golovima u 26. i 37. minutu, dok je tačku stavio Davor Popović iz kaznenog udarca sa 10 metara. Bila je ovo druga uzastopna pobeda za Srpsku koja je na dve poslednje utakmice postigla osam, a primila samo jedan gol i pokazala da je u usponu forme.

U drugom meču dana Novi Pazar je u goleadi bio bolji od Vranja rezultatom 6:5. Posebno se istakao trostruki strelac Međedović koji je pogađao u 4. , 9. i 26. minutu, a mrežu Vranja zatresli su još i Sadović u 6. , Mutavdžić u 14. i Sulejmanović u 29. minutu. Kod Vranjanaca bolji od ostalih bio je Predrag Nikolić sa dva postignuta pogotka u 2. i 24. minutu, Tasić je u 13. minutu pogodio iz slobodnog udarca, a mrežu su tresli još i Krstić u 31. i Ristić u 36. minutu.

Za sredu 10. oktobar zakazan je duel između Ekonomca i RB-a, dok će tek naredne nedelje, u četvrtak 18. oktobran na teren, u derbiju Niša, Vinter Sport i Kalča. Za kraj, pogledajte tabelu posle nekompletnog četvrtog kola Prve futsal lige Srbije: