PRVA I DRUGA FUTSAL LIGA SRBIJE: Nova Pazova, Ekonomac 2 i Banjica slavili na domaćem terenu, smena lidera u drugoligaškom karavanu! Privatna arhiva

Prvoligaški i drugoligaški karavan nastavljen je u nedelju 7. oktobra.

U elitnom rangu srpskog futsala odigrana je samo jedna utakmica u kojoj je Nova Pazova opravdala ulogu favorita i slavila protiv Ivanjice sa ubedljivih 6:1. Za Pazovu su golove postigli po dva puta Tepavčević i Roknić, a po jednom Kopanja i Šošo, dok je za Ivanjicu jedini strelac bio Vukašinović. Bila je ovo sigurna pobeda domaćina koji je od prvog do poslednjeg minuta diktirao tempo igre i na kraju upisao veoma važna tri boda. Evo kako trenutno izgleda tabela Prve futsal lige Srbije:

12   Ivanjica 4 0 0 4 0

Više uzbuđenja viđeno je u Drugoj ligi. Mladi tim Ekonomca savladao je Ekonomist rezultatom 5:3 i tako je nastavio borbu za prvo mesto na tabeli. Strelci za Kragujevčane bili su dva puta Gavrilović i po jednom Marinković, Vranić i Vasić, dok su za Ekonomist pogađali Stojković, Čobanović i Jovović. Treba napomenuti da je Ekonomac do pobede stigao u samom finišu, golovima u 38. i 40. minutu.

Ova pobeda dovela je Ekonomac na prvo mesto na tabeli, a sve zahvaljujući trijumfu Banjice nad dosadašnjim liderom Sopotom. Konačan rezultat u meču prepunom uzbuđenja bio je 7:5, a epitet igrača utakmice poneo je Igor Smailagić sa tri postignuta pogotka. Po jednom su se u strelce upisali Stanimirović, Vlaški, Ružičić i golman Sokić, dok su za Sopot pogađali tri puta Simić i jednom Simeunović, dok je jedan gol bio delo kapitena Banjice Ristanovića koji je postigao autogol.