'ČETA IZ JOVE ILIĆA' SLAVILA U BLACU: FON savladao Jastrebac i izbio na čelo prvoligaškog karavana!

KMF FON Facebook.com/ KMF FON Beograd KMF FON

Utakmica u Blacu u potpunosti je opravdala epitet derbija!

U duelu, do trećeg kola dve neporažene ekipe, FON je kao gost savladao Jastrebac i, bar na kratko, izbio na lidersku poziciju prvoligaškog karavana. Susret u Blacu doneo je publici, koja je ponovo u velikom broju ispunila dvoranu, sve čari futsala i pokazao je zbog čega mnogi futsal zovu magična igra na petoparcu. Beograđani su bolje otvorili utakmicu i nošeni odbranama, večeras ponovo maestralnog Nikole Josimovića, poveli su u osmom minutu preko Pešića. Izjednačenje Blačanima doneo je Radojičić dva minuta kasnije, ali je već u 14. minutu, Petrašević doneo novu prednost FON-u. U samom finišu prvog dela igre, Andrija Stanković svojim golom duplirao je prednost pa se na odmor otišlo uz rezultat Jastrebac - FON 1:3. Pokušavao je domaćin na startu drugog dela igre da se vrati u meč, pretili su izabranici Marka Gavrilovića iz svih oružja, ali je usledio šok u vidu najlepšeg detalja na utakmici! Igrao se 25. minut kada je Stefan Aleksić opravdao nadimak Falkao i topovskim udarcem umalo pocepao mrežu iskusnog Pavlovića za 1:4. To nije demoralisalo Blačane koji preko Lazovića u 28. i Tanaskovića u 34, minutu smanjuju na 3:4, ali tandem Josimović - Kalanović odbio je sve napade domaćina i spakovao tri boda u autobus za Beograd. Nekadašnji čuvar mreže reprezentacije Srbije po ko zna koji put je potvrdio da i dalje poseduje reprezentativni kvalitet i svojim odbranama do ludila je dovodio domaće igrače i navijače, a Velibor Kalanović je sa dva gola u 36. i 38. minutu postavio konačan rezultat Jastrebac - FON 3:6. Treba napomenuti da je sudijski tandem Stajić - Nikolić isključio trenera gostiju Borka Surudžića, kako se navodi u zapisniku, zbog prigovora u 33. minutu. Ovom pobedom FON je bar na kratko izbio na čelo prvoligaškog karavana, a može ih prestići samo Ekonomac koji u sredu 10. oktobra igra utakmicu protiv RB-a. Evo kako izgleda tabela posle prve utakmice četvrtog kola Prve futsal lige Srbije: