KEC U NIŠU! Vinter Sport iznenadio Novu Pazovu!

KMF Vinter Sport Privatna arhiva KMF Vinter Sport

Treće kolo Prve futsal lige Srbije donelo je jedno veliko iznenađenje.

Prošlogodišnji drugoligaš Vinter Sport savladao je pred domaćim navijačima finalistu šampionata iz sezone 2017/18. Novu Pazovu rezultatom 4:3. Nišlije su odigrale odličan meč i slavile su protiv Pazove samo nedelju dana posle neverovatnog poraza od Ekonomca rezultatom 18:2. Vinter Sport je odlično otvorio utakmicu i čvrstom igrom u odbrani parirali su favoritu, a prednost domaćinu doneo je Stefan Krstić u 13. minutu. Rezultatom 1:0 završen je prvi deo igre, a početkom drugog poluvremena posle duela čuvara mreže domaćih Đorđevića i Stanojevića iz Nove Pazove, Stefan Stanojević doživeo je neugodnu povredu ruke posle koje se nije vraćao u igru. Šok u redovima gostiju iskoristili su igrači Vinter Sporta, pa su sa tri vezana pogotka i to Ilića u 22. , Miljkovića u 26. i ponovo Ilića u 28. minutu stigli do visokih 4:0! Pokušala je Nova Pazova tada sa pet igrača u polju da se vrati u meč i u samom finišu je to i uspela golovima dva puta Živića u 37. i 39. i jednom Kukolja u 37. minutu. Ipak, do izjednačenja gost nije uspeo da stigne, a na isteku 39. minuta Nova Pazova je ostala i bez Lazića koji je kao igrač - golman odigrao rukom van šest metara i zaradio crveni karton. Posle tri odigrane utakmice Vinter Sport se nalazi na šestom mestu na tabeli sa 4 osvojena boda, dok je Nova Pazova četvrta sa 6 bodova.