KOLUBARA BOLJA OD DEUSA: Lazarevčani stigli do tri boda na gostovanju u Sremskoj Mitrovici!

Igrači Kolubare slave pobedu u Sremskoj Mitrovici Facebook.com/ Futsal Club Kolubara Igrači Kolubare slave pobedu u Sremskoj Mitrovici

U trećem kolu Druge futsal lige Srbije Deus i Kolubara odigrali su veoma zanimljiv meč.

Ne tako davno ovi timovi činili su sam krem srpskog futsala, Deus je u svojoj najboljoj sezoni stigao do drugog mesta prvoligaškog karavana, a Kolubara je čak osvojila jednu titulu i umešala se u prvake između nekada neprikoslovenog Marba i trenutnog vladara Srbije Ekonomca. Sada i jedni i drugi žele da se vrate na staze stare slave, a posle trećeg kola drugoligaškog karavana deluje da su tom povratku bliži Lazarevčani. Kolubara je slavila u Sremskoj Mitrovici rezultatom 4:5, a prvi deo meča protekao je u sigurnoj igri gostiju koji su do odlaska na odmor vodili sa 0:2 golovima Lazarevića u 12. i Ljubojevića u 19. minutu. I u drugom poluvremenu prvi do gola stižu Lazarevčani, a strelac je bio Petković u 21. minutu, ali Simić samo minut kasnije pogađa za Deus i smanjuje na 1:3. Pokušavao je Deus da se potpuno vrati u meč, gosti su dugo odolevali, a Simić je u 34. minutu ipak uspeo da unese dodatnu neizvesnost i smanji na 2:3. Samo minut kasnije, domaćin pravi šesti prekršaj, a penal sa 10 metara u pogodak pretvara Beljić i vraća dva gola prednost Kolubari. Tu nije bio kraj uzbuđenjima jer najbolji pojedinac ovog meča Simić u 36. minutu svojim trećim golom vratio Deus na jedan pogodak zaostatka i doneo nadu domaćinu da može bar do boda. Ipak, u samoj završnici utakmice Beljić ponovo pogađa za 3:5, a u poslednjem minutu Lazić postavlja konačnih Deus - Kolubara 4:5. Ovo je bila druga pobeda Kolubare u prve tri utakmice i Lazarevčani se trenutno nalaze na petom mestu na tabeli sa 6 osvojenih bodova. Sa druge strane Deus je u prva tri kola zabeležio jednu pobedu i dva poraza i trenutno je osmi na tabeli drugoligaškog karavana.