DOMAĆIN BOLJI U PRVOM MEČU: Orlovi poraženi od Rusije, Aksentijeviću uručeno vredno priznanje! (VIDEO)

Detalj sa utakmice Printscreen/ Youtube.com Detalj sa utakmice

U prvoj od dve prijateljske utakmice koliko futsal reprezentacija Srbije odigrati u Rusiji, domaćin je bio uspešniji i slavio je sa 3:2.

Odličan otpor pružili su Orlovi jednoj od najboljih svetskih reprezentacija, a Rusija je do prednosti od 1:0 stigla u 6. minutu preko Kudzijeva. Nije se dugo čekalo na odgovor izabranika Gorana Ivančića, pa je Vesić odlično reagovao na jednu odbijenu loptu posle udarca Pršića i odbrane Balašova i u 9. minutu doneo je Orlovima izjednačenje. Već u sledećem minutu Kudzijev svojim drugim golom vraća prednost domaćinu, a do odlaska na odmor tu prednost povećava Asadov. Pokušali su naši reprezentativci na sve načine da se vrate u meč, ali su uspeli da stignu do drugog gola tek u završnici, kada je u igri sa golmanom u polju iskreirana akcija za Dragana Tomića, a popularni Gale je u maniru najboljih svetskih strelaca sproveo u mrežu za konačnih 3:2. Golove i najbolje šanse sa ove utakmice možete pronaći u video snimku ispod teksta, a treba napomenuti da je pre početka susreta naš kapiten na ovom meču, Miodrag Aksentijević, dobio nagradu za najboljeg golmana šampionata Rusije za sezonu 2017/18.

Aksentijević je briljirao i na ovoj utakmici i još jednom je potvrdio da je jedan od najboljih svetskih golmana! Drugi meč isti rivali odigraće u utorak 25. septembra takođe od 18:30.