PLES NIŠLIJA NA NOVOM BEOGRADU: Kalča savladala Srpsku na zatvaranju prvog kola prvoligaškog karavana!

KMF Kalča Facebook.com/ KMF Kalča KMF Kalča

U poslednjem meču prvog kola Prve futsal lige Srbije niška Kalča je savladala Srpsku u gostima.

Iako je ovo bio duel novog prvoligaša i tima koji je prošle sezone igrao četvrtfinale plej ofa, blaga uloga favorita pre meča pripala je Beograđanima. Ipak, izabranici Vojkana Vukmirovića odigrali su hrabro i posle 18 minuta igre imali su dva gola prednosti golovima Stojadinovića i Maksimovića. U završnici prvog dela igre, Milosavac nije uspeo da savlada golmana Stefanovića iz kaznenog udarca sa 10 metara, ali je bivši reprezentativac Srbije ubrzo matirao mladog golmana i smanjio na 1:2 u 19. minutu. Samo minut kasnije usledio je novi šok za domaćina kada je Vukoičić vratio dva gola prednosti Kalči. Na startu drugog dela igre Srpska je krenula dosta agresivnije i uspela je da smanji na 2:3 preko Velimira Ratkovića u 25. minutu. Tada na scenu stupa najiskusniji igrač Kalče Matejev i sa dva gola, u 26. i 30. minutu donosi gostima prednost od 2:5. Drugi pogodak Matejev je postigao iz penala sa 6 metara. Samo minut posle petog, usledio je i šesti gol u mreži solidnog Radmanovića, a četiri gola prednosti Kalči doneo je Vukoičić. Uspeli su domaći da se vrate u meč preko Brkića u 33. i Davora Popovića u 37. minutu, a upravo je Popović imao priliku da smanji prednost Nišlija na jedan gol, ali je njegov penal sa 10 metara u 38. minutu odbranio najbolji pojedinac ovog susreta Stefanović. U samoj završnici meča, drugi Popović u timu Srpske, Bojan, zaradio je isključenje i spasa za domaćina nije bilo. Na kraju Srpska - Kalča 4:6 u meču koji je pokazao da će ova sezona Prve futsal lige Srbije biti veoma zanimljiva i da će skoro svi timovi ravnopravno konkurisati za plasman u plej of.