PORAZ I REMI NA DEBIJU: Ženska futsal reprezentacija Srbije ispisala istoriju u Sloveniji!

Ženska futsal reprezentacija Srbije Izvor: Facebook.com/ Ženska futsal reprezentacija Srbije - Marko Jelovac Ženska futsal reprezentacija Srbije

Istorija je ispisana!

Ženska futsal reprezentacija Srbije odigrala je dve prijateljske utakmice protiv Slovenije i ovo su bili prvi nastupi za selekciju koju sa klupe predvodi Dejan Majes.

Izvor: Facebook.com/ Ženska futsal reprezentacija Srbije - Marko Jelovac

Na premijeri je, i pored fenomenalne igre, zabeležen poraz rezultatom 2:1, dok je u drugom meču, u jednoj egal utakmici susret završen remijem, 2:2. Prvi susret obeležilo je dosta promašenih šansi i istorijski pogodak Marije Armuš koja je u 6. minutu hladnokrvno rešila situaciju 1 na 1 sa golmanom Slovenije i postigla prvi gol za Srbiju.

Ovo je, nažalost, bio pogodak za izjednačenje jer su Slovenke povele preko Lare D'Amato u 2. minutu, a golom koji je postigla Kos u 25. minutu stigle su do trijumfa od 2:1. U revanšu, ponovo je Slovenija u drugom minutu stigla do prednosti preko Tanje Vrabel, a ista igračica je u 26. minutu pogodila za 2:0. Ipak, izabranice Dejana Majesa se nisu predavale, postigle su dva pogotka preko Jovane Stojanović i Ivane Malijar i tako stigle do prvog remija u istoriji.

Bile su ovo dve odlične provere za Srbiju, a nadamo se da će u kvalifikacionim mečevima stići i prvi trijumfi naše selekcije. Za Srbiju su u Sloveniji nastupale:

Mila Dujović, Bojana Jevtić, Andrijana Trišić, Ivana Malijar, Zlata Milanović, Marina Radovanović, Jovana Stojanović, Anica Plečić, Barbara Izgarević, Marija Armuš, Tijana Milošević, Milena Čanović, Ana Veličković, Tamara Dimitrijević i Marija Krunić, a selektor je bio Dejan Majes.