OSMINA FINALA POLOŽENA SA DEVETKOM: Univerzitet u Beogradu demonstrirao silu protiv Izraelaca!

Univerzitet u Beogradu - Univerzitet Ben-Gurion Printscreen/Youtube.com Univerzitet u Beogradu - Univerzitet Ben-Gurion

Fenomenalnu partiju pružili su futsaleri Univerzitetske reprezentacije Univerziteta u Beogradu protiv izraelskog Univerziteta Ben-Gurion u osmini finala Evropskih univerzitetskih igara u Koimbri.

Posle dva trijumfa u grupnoj fazi takmičenja čije izveštaje možete pročitati na sledećim linkovima:

ODLIČAN FINIŠ ZA PRVA TRI BODA: BEOGRADSKI STUDENTI SAVLADALI KOLEGE IZ VARŠAVE, SVOJE UTISKE POSLE MEČA IZNEO JE PRVI TRENER EKIPE PREDRAG RAJIĆ!

STUDENTI SAVLADALI PORTUGALCE ZA PRVO MESTO U GRUPI! KAPITEN NIKOLA MATIJEVIĆ ZADOVOLJAN: NAŠ CILJ JE ZLATNO ODLIČJE, VERUJEM DA ĆEMO POKAZATI DA SMO NAJBOLJI!

izabranici Vladimira Vuletića su, iako lišeni pomoći kapitena Nikole Matijevića koji je odsustvovao zbog žutih kartona, demonstrirali silu protiv ekipe iz Izraela i slavili sa čak 9:2! Već u prvom poluvremenu bilo je jasno da je jedino pitanje koje se postavlja na ovom meču bilo sa kojom će razlikom Beograđani slaviti. Goleadu je započeo Nikola Arsić početkom četvrtog minuta igre, a nastavio je dvadesetak sekundi kasnije jedan od najboljih igrača naše selekcije na ovom turniru, Pavle Pešić. Usledio je nešto mirniji period utakmice da bi u poslednjem minutu prvog dela igre, blickrigom Ristanovića i Pešića, Univerzitet u Beogradu stigao do prednosti od 4:0! Nastavak igre doneo je sličan scenario...Prvo je Lazar Petrašević u 23. minutu pogodio za 5:0, da bi se konačno probudila i ekipa iz izraelskog grada Ber Ševa i postigla prvi pogodak na meču preko Goldmana u 26. minutu. To nije sputalo našu reprezentaciju da nastavi sa fenomenalnom igrom pa je selekcija Univerziteta u Beogradu za nešto više od tri minuta postigla još tri pogotka. Strelci su bili Minić, Arsić i kapiten na ovoj utakmici, Ristanović. Na isteku 31. minuta Izraelci su postigli još jedan pogodak ovog puta preko Tal Aviada, a tačku na ovaj susret stavio je Lazar Petrašević, svojim drugim golom na meču, u 35. minutu. Na kraju, ogromnih i zasluženih 9:2 za naš tim koji će u četvrtak 26. jula sa početkom u 19:30 po lokalnom, a 20:30 po srednjeevorpskom vremenu odigrati možda i derbi četvrtfinalnih mečeva protiv Univerziteta Minjo iz Portugala. Portugalci su u osmini finala bili bolji od francuskog Univerziteta Rems Šamp sa 5:4 ali tek posle izvođenja penala. U regularnom toku bilo je 2:2.

Posle utakmice protiv Univerziteta Ben-Gurion izjavu za Futsal Balkan dao je kapiten naše reprezentacije na ovom susretu, Nikola Ristanović:

Ušli smo dobro u utakmicu, sa jasnim ciljem. Sve što smo pričali u svlačionici smo ispoštovali što je na kraju donelo i rezultat. Ključno je bilo da smo na vreme postigli pogodak i to nam je dalo potrebnu sigurnost. Pokazali smo da smo bolji od Izraelaca i zasluženo smo stigli do četvrtfinala - rekao je Ristanović, a zatim nastavio:

Atmosfera u ekipi je sjajna, znamo se dugi niz godina što pomaže na terenu. Dišemo kao jedan i imamo isti cilj, a to je zlatna medalja - jasan je bio futsaler Pravnog fakulteta Nikola Ristanović.

Treba napomenuti da je i u utorak 24. jula u organizaciji njegove ekselencije prof. dr. Olivera Antića održan prijem Univerzitetske reprezentacije Univerziteta u Beogradu u rezidenciji Ambasade Republike Srbije u Portugalu.

Svakako još jedna velika stvar za ekipu koja postiže fenomenalne rezultate i predstavlja našu državu na najbolji mogući način kako na terenu, tako i van njega.