ORLIĆI NAPADAJU PETO MESTO: Srbija bolja od Finske u Poreču! (VIDEO)

Srbija - Finska Printscreen/ Youtube.com Srbija - Finska

Omladinska futsal reprezentacija Srbije boriće se za peto mesto na Futsal Week Summer Cup-u u Poreču.

Izabranici Vladimira Prše Jovanovića savladali su Finsku rezultatom 2:1 i tako posle dva vezana, veoma nesrećna poraza, zabeležili su i drugu pobedu na ovom turniru. Orlići su poveli golom Lazara Marinkovića u 6. minutu, ali je Finska izjednačila do odlaska na odmor i to preko Taneli Kohonena. Ipak, jedan pogodak u samom finišu drugog dela igre bio je dovoljan Srbiji da stigne do trijumfa od 2:1. Strelac je bio ponovo, najbolji akter ovog meča, Marinković u 39. minutu. Treba istaći da su ponovo čuvari mreže bili na visini zadatka, ovaj put je fenomenalni Milanović odbranio kazneni udarac sa 6 metara na startu drugog poluvremena, a zatim se istakao i kod penala sa 10 metara, pa je tako posle Koljajića i Margetića, golman Ekonomca pokazao da se i on odlično snalazi na ovom polju. U borbi za peto mesto srpski futsaleri igraće protiv Poljske koju je već jednom savladala. Poljaci su bili ubedljivi protiv Moldavije i pobedili su je sa čak 5:0, a snimak te utakmice možete pronaći na sledećem linku:

POLJSKA - MOLDAVIJA SNIMAK UTAKMICE!

Za kraj, u video snimku ispod teksta, možete pronaći snimak utakmice koju su odigrali Srbija i Finska.