SREĆO, GDE SI?! Poraz hrabrih Orlića od Iraka u poslednjem meču grupne faze turnira u Poreču! (VIDEO)

Srbija -. Irak Printscreen/ Youtube.com Srbija -. Irak

Igra, borbenost, voljni momenat, kreativna rešenja u napadu, dobre prilike, koncentracija u završnici...

Sve je to bilo u najboljem redu kod omladinske reprezentacije Srbije na turniru u Poreču! Ipak, falilo je samo jedno - sreća! Posle pobede protiv Poljske i poraza od Hrvatske, o kojima možete pročitati više na sledećim linkovima:

SJAJAN START ORLIĆA U POREČU: SRBIJA POSLE VELIKE DRAME SAVLADALA POLJSKU! (VIDEO)

GLAVU GORE ORLIĆI, NIKAD PORAZ - SAMO LEKCIJA! OMLADINSKA REPREZENTACIJA SRBIJE ZAUSTAVLJENA NA KORAK OD BODA PROTIV HRVATSKE U POREČU!

Srbija je poražena i u trećoj utakmici grupne faze Futsal Week Summer Cup turnira od selekcije Iraka. Prvi deo meča protekao je u izjednačenoj igri, pa se i na odmor otišlo rezultatom 1:1. Povela je reprezentacija Iraka, autogolom Arđelana u 9. minutu, a Orlići su uspeli da odgovore preko Marka Stojanovića sedam minuta kasnije.

U drugom poluvremenu viđena je slična priča. Najrealniji ishod ove utakmice bio je remi, ali nekoliko, najblaže rečeno diskutabilnih sudijskih odluka i nedostatak sreće doveli su Iračane u vođstvo od 2:1. Pogodak je postigao Abas Abdulkarem u 32. minutu. Zatim je isključen naš golman, specijalista za penale, Koljajić, a ta odluka je takođe bila veoma diskutabilna.

Odbranili su se izabranici Prše Jovanovića sa igračem manje, a onda sudije ponovo dolaze u prvi plan! Nedosuđen prekršaj Iračana, a nekoliko trenutaka kasnije dosuđen šesti prekršaj našoj reprezentaciji, doneli su priliku Iraku da iz kaznenog udarca sa 10 metara dođe do trećeg gola. Ipak, Margetić je pokazao da i on zna da rešava ove situacije, odbranio je fenomenalno i zadržao naš tim u igri.

Malo je vremena ostalo, pokušali su Orlići sa pet igrača u polju, ali nisu stigli do gola, iako su sasvim sigurno zaslužili bar remi.

Orlići će na kraju, posle ovog poraza u razigravanje, jer je Hrvatska savladala Poljsku sa 4:1 i plasirala se u polufinale. Snimak te utakmice možete pogledati na sledećem linku:

HRVATSKA - POLJSKA SNIMAK UTAKMICE!

U svakom slučaju, izabranici Vladimira Prše Jovanovića i Marka Gavrilovića pokazali su fenomenalan napredak i odigrali su tri spektakularne utakmice na ovom turniru i nema sumnje da futsal u Srbiji ima svetlu budućnost!

Za kraj, koga zanima, u video snimku ispod teksta možete pogledati snimak utakmice između Srbije i Iraka.