RB IZBEGAO BARAŽ, DEUS NASTAVLJA DA SE NADA ISTOM: Borba za opstanak u eliti trajaće do poslednjeg kola! (VIDEO)

Internacional - RB detalj sa utakmice Printscreen/ Youtube.com Internacional - RB detalj sa utakmice

Poslednja dva meča 21. kola Prve futsal lige Srbije potvrdila su samo jedno - ko će u niži rang, a ko u baraž znaće se tek posle 22. kola.

Internacional i RB su odigrali nerešeno, 5:5 i ovaj bod je timu iz Valjeva praktično doneo opstanak u eliti i izbegavanje baraža jer Ranisavljević, Božić, Aleksić i ekipa imaju bolji međusobni skor od KMF Samo pravo (gol više u gostima, RB - Samo pravo 4:1; Samo pravo - RB 5:2), a bolji su od Beograđana i na međusobnoj tabeli koja ova tri tima eventualno mogu da naprave u slučaju da RB izgubi od FON-a, a Smederevci dobiju Novi Pazar i Samo pravo savlada Deus u poslednjem kolu, takođe zbog gol razlike. Goleadu u Novom Sadu započeo je Celin u 4. minutu, a već dva minuta kasnije izjednačenje je doneo Tojčić. Guberinić je pogodio u 8. minutu za novu prednost Internacionala, da bi Milun Božić izjednačio u 12. , a kapiten Nikola Ranisavljević doneo preokret u 13. minutu. Ipak, do odlaska na odmor pogodio je i Marojević u 18. minutu pa se prvi deo igre završio rezultatom 3:3. U nastavku slična priča - po dva gola na obe strane za konačnih 5:5. Za domaćina su pogađali Letić u 23. i Celin u 24. minutu, dok su strelci za goste bili Prokić u 28. i Marković u 37. minutu. Dakle, posle 21 odigrane utakmice, RB se nalazi na osmom mestu sa 22 osvojena boda i u poslednjem kolu će dočekati FON. Sa druge strane, Internacional se plasirao u plej of i trenutno je peti sa 33 boda, a u poslednjoj rundi regularnog dela takmičenja gostovaće Novoj Pazovi.

Ono što su futsaleri RB-a izbegli, igrači Deusa sanjaju. A pobeda protiv Smedereva rezultatom 1:0 produžila im je snove o plasmanu u doigravanje i izbegavanju direktnog ispadanja iz lige. Ekipa iz Sremske Mitrovice odigrala je pravu takmičarsku utakmicu sa čvrstom odbranom i ponovo je prišla Pirotu na dva boda zaostatka. Da bi se plasirali u baraž, futsaleri Deusa moraju da savladaju Samo pravo u poslednjem kolu i da se nadaju porazu Pirota od Kalče u Nišu. Smederevci su ovim porazom zakomplikovali situaciju u borbi za opstanak pa će se tek posle poslednjeg kola i utakmice protiv Novog Pazara znati da li će ostati u ligi ili će morati u doigravanje.

Snimak utakmice između Internacionala i RB-a pogledajte ispod teksta.