ZNA SE GAZDA U DVORANI 'PENDIK': Novi Pazar siguran protiv Pirota!

Novi Pazar - Pirot detalj sa utakmice Enes Delić privatna arhiva Novi Pazar - Pirot detalj sa utakmice

U 16. kolu Prve futsal lige Srbije Novi Pazar je u 'derbiju juga' savladao Pirot pred svojim navijačima i tako nastavio borbu za drugo mesto na tabeli.

Krenuli su Pazarci furiozno protiv gosta koji je u dvoranu 'Pendik' doputovao sa samo šest igrača, a takva igra donela je rezultat već u trećem minutu kada je Sadović pogodio za 1:0. Na nova uzbuđenja čekalo se pet minuta, a onda po gol na obe strane. Prvo je Radetinac pogodio za 2:0, ali je već u sledećem napadu Panić dobro odreagovao posle prekida koji je izveo Pešić i pogodio je mrežu Hota. Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u drugih 20 minuta rapsodija Pazaraca! Pogađali su redom Radetinac u 27. , Camić u 30. , Knežević u 31. i Mutavdžić u 37. minutu, pa su izabranici Veljka Spasojevića na ovaj način održali čas futsala gostima. Pirot je u završnici meča uspeo da stigne do još jednog gola, a precizan je bio Pešić iz kaznenog udarca sa 10 metara. Posle 16 odigranih utakmica Novi Pazar ima 37 osvojenih bodova i nalazi se na deobi druge pozicije sa Novom Pazovom. Pirot je u dosta težoj situaciji jer iz isto toliko odigranih utakmica ima 12 osvojenih bodova i nalazi se na 11. mestu pa ga do kraja sezone očekuje grčevita borba za opstanak. U narednom kolu Novi Pazar će gostovati Internacionalu u Novom Sadu, dok će Pirot u svojoj hali 'Kej' dočekati Smederevo u jako bitnom meču u borbi za opstanak.