KOLUBARI DERBI FUTSAL VELIKANA: Lazarevčani savladali Konjarnik i došli na korak od plasmana u Drugu ligu!

KMF Kolubara Futsal Balkan KMF Kolubara

U derbi meču osmog kola Treće futsal lige Srbije grupa Beograd, Kolubara je savladala Konjarnik u gostima rezultatom 5:3 i došla na korak od cilja zacrtanog pre početka sezone - plasmana u viši rang.

Krenuli su i jedni i drugi u veoma jakom ritmu od samog starta utakmice, nijedna ekipa nije kalkulisala i videlo se da će ovo biti pravi derbi koji će zadovoljiti oko 150 gledalaca u beogradskoj hali 'Šumice'. Prvi do gola stižu futsaleri Kolubare i to preko Milića u 10. minutu, ali veoma brzo, samo tri minuta kasnije, Milovac vraća susret na početak i donosi izjednačenje Konjarniku. Ponovo su gosti stigli do prednosti i to u 16. minutu, a strelac je bio Đuketić. Kada su svi očekivali da će se rezultatom 2:1 za goste otići na odmor, viđena su čak dva gola, po jedan na obe strane. U 20. minutu pogotke su postigli Ljujić za Konjarnik i Čadikovski za Kolubaru pa se na odmor otišlo rezultatom 3:2 za Lazarevčane. Na samom startu drugog dela igre, jedan od najboljih igrača ovog ranga takmičenja, mladi ali već dosta iskusni Luka Lazarević postiže pogodak za Kolubaru i donosi dva gola prednosti svom timu. Na kraju, ispostaviće se nedostižnih dva gola prednosti jer su i jedan i drugi tim do kraja susreta uspeli da pogode mrežu rivala još po jednom. Za Konjarnik je bio precizan Vanević u 34. minutu i tada je delovalo da će 'Vrtić Mikija Kapela' možda uspeti da se vrati u meč, ali sve nade su im srušene samo dva minuta kasnije kada je iskusni Čadikovski svojim drugim golom postavio konačan rezultat, Konjarnik - Kolubara 3:5. Ovim porazom Konjarnik se i definitivno oprostio od plasmana u viši rang, a Kolubara je 'jednom nogom' već u Drugoj ligi jer ima pet bodova više od drugoplasiranog Paleža, dva kola pre kraja šampionata. U devetom kolu Kolubara će igrati derbi šampionata upravo protiv prvog pratioca iz Obrenovca, dok će Konjarnik u goste Gročanskom Futsal Klubu.