CRNA DECEMBARSKA SREDA U LUČENECU: Orlovi, neka vam ovaj poraz bude samo lekcija! (VIDEO)

Slovačka - Srbija 6:0 Printscreen/ Youtube.com Slovačka - Srbija 6:0

Druga prijateljska utakmica između Slovačke i Srbije odigrana u Lučenecu pokazala je sve slabosti koje Orlovi imaju i koje će stručni štab na čelu sa selektorom Goranom Ivančićem morati da otkloni pre Evropskog prvenstva u Sloveniji sledeće godine.

Jer četvrtoplasirani tim sa prošlog Eura jednostavno sebi ne sme da dopusti da bude poražen sa 6:0 ni od Španije i Brazila, a naručito ne od reprezentacije Slovačke koja sasvim sigurno ne spada u sam krem svetskog futsala. Alibi jednostavno ne sme da se traži, već treba da se traže razlozi zbog kojih se ovaj rezultat desio i pouke moraju da se izvuku, jer ako se ne izvuku crno nam se piše! Ruku na srce, Orlovi su u više od 25 minuta igre delovali čak i bolje nego u prvom meču istih rivala koji je završen 3:3 a čije detalje možete videti na sledeća dva linka:

SPEKTAKL U LUČENECU: ŠEST GOLOVA, CRVENI KARTON I NA KRAJU REMI ORLOVA I SLOVAKA! (VIDEO)

NAJZANIMLJIVJI DETALJI UTAKMICE SLOVACKA SRBIJA!

Imali su Tomić, Rajčević, Perić i Matijević dobre pokušaje, ali su Slovaci na krilima odličnog golmana Herka 'sačuvali nulu'. Pokušavali su i domaći ali je golman Pazove Vulić bio na visini zadatka. Na startu drugog dela igre sjajnu akciju Kocića nije realizovao Perić, a nedugo zatim priliku u istom napadu imali su Simić i Pršić, ali se Slovačka odbranila. Od tada, pa do kraja susreta izabranici Gorana Ivančića odigrali su kao da su prvi put izašli na parket! Početničke greške, koje je se retko viđaju i na turnirima u malom fudbalu domaćin je znao da iskoristi i golovi su se ređali kao na traci. Prvo je u 27. minutu Vulić odbranio šut Drahovskog kome se odbila lopta, a on je nesebično uposlio Kozara koji je pored četiri naša reprezentativca uspeo da pogodi mrežu. Vulić je u sledećem napadu odbranio jedan pokušaj slovačkih futsalera, uputio loptu ka Stankoviću koji gubi duel sa odličnim Drahovskim i pravi neverovatnu grešku koja je rezultovala golom za 2:0! Zatim je usledila bomba Zdrahala u 32. minutu sa više od 15 metara i Slovaci su poveli sa 3:0. Nije prošao ni pun minut, a Smerička je naleteo na kratko odbijenu loptu Jakova Vulića i ubacio je u gol za 4:0! Usledila je prilika za Pršića i neverovatna odbrana golmana Slovačke, a zatim i promašaj za 'verovali ili ne' Miloša Simića, koji je sa jednog metra dva puta promašio nebranjenu mrežu! Ali ima dana kada jednostavno ništa ne ide, koliko god pokušavali i ova decembarska sreda u Lučenecu bila je jedna od tih dana... To su borbeni Slovaci iskoristili i do kraja meča postigli su još dva gola kada je našu mrežu čuvao Mladen Kocić, a Orlovi su sa pet igrača u polju pokušali da se vrate u susret. Strelac oba gola bio je najbolji akter ove dve utakmice – Drahovski. Na kraju, 6:0 za Slovačku protiv Srbije! 6:0 za tim koji se nije kvalifikovao na Evropsko prvenstvo protiv četvrtog tima u Evropi! 6:0 za ekipu koja je pokazala sa kojim žarom treba da se igra za reprezentaciju i svaka im čast na tome! Ne, Slovaci nisu kvalitetniji od Orlova! Ne igraju u boljim timovima, niti će imati priliku da se bore za medalju u Sloveniji... Ali Slovaci su nam dokazali da u futsalu ne pobeđuje uvek bolji i poslali su nam jako važnu poruku i to u pravom trenutku! Glave gore Orlovi, ovo su stvari koje ne bi smele da se dešavaju, ali ukoliko se ove dve utakmice ne zaborave, već se iz njih izvuku prave pouke mogu biti jako korisne! Ukoliko se to ne desi, problem bi mogao da bude mnogo veći od poraza ukupnim rezultatom 9:3 od reprezentacije koja ne spada u krem evropskog futsala!

SLOVAČKA – SRBIJA 6:0 (0:0)

Strelci: Kozar 27. , Drahovski 29. , 37. i 40. , Zdrahal 32. i Smerička 33. minut.

SLOVAČKA: HERKO, DRAHOVSKI, RIK, KOZAR, ZDRAHAL, Doša, Kijovski, Smerička, Hudek, Ostrak, Turek, Brunovski, Halas, Oberman. Selektor: Marijan Berki.

SRBIJA: VULIĆ, PERIĆ, KOCIĆ, SIMIĆ, RAJČEVIĆ, Stanković, Rakić, Milosavac, Ramić, Tomić, Pršić, Matijević, Krstić, Momčilović. Selektor: Goran Ivančić.