SAMBA U KRAGUJEVCU: Brazilci nosili Ekonomac do pobede protiv hrabrih Nišlija!

KMF Ekonomac - KMF Kalča, kapiteni i sudije Facebook.com/ Kmf Ekonomac KMF Ekonomac - KMF Kalča, kapiteni i sudije

U prvoj utakmici petog kola Prve futsal lige Srbije Ekonomac je opravdao ulogu favorita protiv Kalče i slavio je sa 7:0.

Nije bilo sve tako lako za Kragujevčane kao što rezultat govori. Nišlije su se odlično držale čak 27 minuta igre i na krilima raspoloženog golmana Pavlovića imali su samo jedan gol zaostatka. Taj pogodak na fenomenalan način postigao je Tales u trećem minutu kada je posle akcije iz kornera šutirao toliko jako i precizno da Pavlović nije stigao ni pogledom da isprati loptu u gol. Od 3. do 27. minuta Nišlije su odigrale odlično i mogle čak i do izjednačenja, ali je siguran na golu domaćina bio Momčilović. Ipak, Ekonomcu je bilo potrebno da Brazilci ubace u brzinu više i kada se to desilo spasa za Kalču nije bilo. Prvo je Igor iz kontra napada pogodio za 2:0, da bi isti igrač doneo tri gola prednosti Kragujevčanima. Pogodio je zatim dva puta Tales, pa jednom Simi, da bi tačku na ovu utakmicu stavio kapiten Rnić. Nišlije su mogle do počasnog pogotka, ali je kazneni udarac sa 10 metara promašio Maksimović.

I pored poraza, Kalča se prikazala u odličnom svetlu na ovom susretu i za verovati je da bi u nekoj od narednih utakmica mogla do prve pobede u novoj sezoni.